V ligi NBA je bilo v noči s sobote na nedeljo odigranih sedem tekem. Od Slovencev je nastopil le Beno Udrih. Velik preobrat New Yorka.

Milwaukee : New York 98:99
Houston : Atlanta 108:89
Utah : Chicago 97:87
Golden State : Sacramento  105:102

V Oaklandu je bila odigrana tekma med domačimi Golden State Warriorsi in Kingsi iz Sacramenta . Uspešnejši so bili gostitelji, ki so kralje premagali s 105:102. Junak tekme je bil Monta Ellis s 34 točkami (16 v zadnji četrtini). Zadel je tudi odločilen met 12,9 sekunde pred iztekom igralnega časa. Zmago je nato s prostima metoma le še potrdil Stephen Jackson (skupaj 26 točk). Sacramento je imel nato priložnost, da izsili podaljšek, a je Ron Artest (21 točk, 13 skokov) zgrešil trojko ob zvoku sirene. Pri gostiteljih se je z vsestransko igro izkazal Baron Davis , ki je ob desetih točkah dosegel še devet skokov in sedem podaj. To je bila že deseta zmaga Golden Stata v zadnjih 14 tekmah. Najboljši strelec Sacramenta je bil Mike Bibby s 26 točkami. Beno Udrih je igral slabih 18 minut in dosegel šest točk, štiri skoke in podajo.

V Salt Lake Cityju sta se pomerili moštvi, ki sta pred slabim desetletjem predstavljali vodilni sili v ligi NBA. V ponovitvi finala končnice iz leta 1998 so bili Utah Jazzi uspešnejši od Chicago Bullsov . Chicago je nastopil v zelo okrnjeni zasedbi, saj so zaradi poškodb manjkali nosilci igre Kirk Hinrich , Ben Gordon in Luol Deng . Chicagu je v tretji četrtini sicer uspelo zaostanek 14 točk zmanjšati na le dve, vendar jim je za kaj več zmanjkalo moči. Utah se je z zmago tako hitro pobral po petkovem porazu proti Sacramentu. "Prav to je najlepša stvar v ligi NBA, en večer doživiš poraz, že naslednji lahko vse popraviš," je dejal organizator igre Utaha Deron Williams , eden od junakov tekme s 15 točkami in 11 podajami. Najboljši strelec pri gostiteljih je bil Carlos Boozer z 22 točkami (12 skokov), pri gostih pa Švicar Thabo Sefolosha , ki je prav tako dosegel 22 točk.

Priča razburljivi končnici so bili gledalci na tekmi med Milwaukeejem in New Yorkom . Po delnem izidu 23:4 in vodstvu za 17 točk v tretji četrtini so se igralci Milwaukeeja praktično že veselili zmage. Vendar so se gostje iz New Yorka predvsem po zaslugi Jamala Crawforda in rezervista Malika Rosa vrnili v igro. Ob koncu tretje četrtine jim je uspel delni izid 15-0 in pred zadnjim delom srečanja je bilo še vse odprto. Ob koncu tekme je Malik Rose (skupaj sedem točk in pet skokov) zadel dva pomembna koša in zmage z 99:98 so se veselili Knicksi. "Počutim se, kot da bi osvojili prvenstvo," je po tekmi strnil občutke Jamal Crawford, ki je k zmagi svojega moštva prispeval 30 točk in pet podaj. Najboljša strelca pri gostiteljih sta bila Michael Redd in Charlie Villanueva vsak s po 21 točkami.

Stojakovič je zadel šest trojk. © Action image

Novi zmagi sta dosegli tudi ekipi Houston Rocketsov in New Orleans Hornetsov . Houston je s 108:89 premagal Atlanto , junak tekme je bil Kitajec Yao Ming z 28 točkami in devetimi skoki. New Orleans pa je bil s 112:99 boljši od Memphisa . Najboljši strelec tekme je bil član sršenov David West s 33 točkami (deset skokov), dober strelski večer pa je imel tudi Srb Peja Stojakovič , ki je zadel šest trojk in skupaj dosegel 26 točk.