23 ogledov

Valencia do pomembne zmage

Ian Vougioukas Nikola Vujcic Vujčić
1/13
Efes Pilsen je ob polčasu premočno vodil proti Panathinaikosu, nato pa zmagal z zadnjim metom Kerema Tuncerija (79:78). Pred gostovanjem Uniona Olimpije je Valencia v gosteh ugnala AJ Milano.
Eurochallenge: Krka slavila v Zagrebu
Košarkarji Krke so dosegli že četrto zmago v pokalu eurochallenge in se na prvem mestu lestvice skupine E izenačili s Prostejovom, ki so ga premagali prejšnji teden. Tokrat so bili še drugič v sezoni boljši od Zagreba (78:75). Doslej so novomeški igralci izgubili le na prvi tekmi proti Prostejovu in so najbrž že uvrščeni v drugi del  tekmovanja. Goran Ikonić je bil s 23 točkami najboljši strelec Dolenjcev.

Efes Pilsen bi na domači tekmi s Panathinaikosom skorajda zapravil nemogoče, toda Grki enkrat za spremembo (kot na primer proti Unionu Olimpiji) niso imeli sreče v izdihljajih tekme. Turki so na derbiju začeli silovito in povedli z neverjetnih 13:0, ob polčasu pa bežali za osemnajst točk prednosti (42:24).

Toda zeleni so se vrnili v igro in s trojko Dimitrisa Diamantidisa pred zadnjo četrtino znižali na 56:59, v zadnjem delu tekme pa dolgo tudi vodili. Nov koš Diamantidisa je pomenil točko prednosti pred zadnjim napadom Efesa, ki pa ga je uspešno zaključil Kerem Tunceri in poskrbel za delirij na tribunah. Zmaga Efesa, pri katerem je Boštjan Nachbar prispeval 11 točk, pomeni, da je CSKA ostal praktično brez možnosti za napredovanje.

Teletović izenačil rekord Evrolige: devet trojk!
Infarkten večer v Evroligi se je že kakšno uro prej začel v Kaunasu, kjer bi si Žalgiris z zmago nad Cajo Laboral že lahko zagotovil napredovanje. Baski so podobno kot kasneje Efes zapravili nemogoče in domači so izsilili podaljšek, kjer pa so bili gostje z 32 točkami Mirze Teletovića pač prevelik zalogaj. Teletoviću je uspel neverjeten podvig – izza črte je metal neverjetnih 9/13 – s čimer je izenačil evroligaški rekord!

Rašo že v Top 16
Olympiacos
, pri katerem je Rašo Nesterović v 23 minutah igre dosegel sedem točk in 11 skokov, je že v prvi četrtini pokazal, po kaj je prišel v Charleroi (14:25). Grki so na krilih Ioannisa Bourousisa in Vassilisa Spanoulisa, ki sta skupaj prispevala 37 točk, od prve do zadnje minute varno nadzorovali potek tekme in se na koncu razveselili še šeste letošnje evroligaške zmage (80:67). Spirou si je s porazom tako zaprl vsa vrata za preboj v Top 16.

Evroliga, 9. kolo:

Skupina A

Žalgiris : Caja Laboral 89:95* (16:27, 17:25, 27:18, 20:10, 9:15)
Jankunas 17 točk, Begić 10 v 26 minutah; Teletović 32, San Emeterio in Barač 21
* - po podaljšku

Partizan : Asecco Prokom 61:59 (15:8, 12:18, 12:15, 22:18)
Katić 14, Gist 12 ... Klobučar 0 v 11 minutah; Varda in Ewing 15

Maccabi Tev Aviv : Himki 80:76 (18:15, 12:22, 29:18, 21:21)
Pargo 18, Pnini 15; Langford 20, Lončar 13

Lestvica: 1. Maccabi 17 točk, 2. Žalgiris 14, 3. Partizan 14, 4. Caja 13, 5. Himki 12, 6. Prokom 11.

Skupina B

Charleroi : Olympiakos 67:80
Mallet 16, Hill 13; Bouroisis 19, Spanoulis 18, Nesterović 7, 11 sk. (23 min)

Lottomatica Roma : Unicaja 81:75 (20:15, 22:25, 20:20, 19:15)
Djedović 23, Washington 18; Archibald 18, Blanco 11

Borse Baskets : Real Madrid 82:75 (20:17, 17:14, 25:20, 20:24)
Suput 21, Jacobsen 14; Llull 15, Fischer 14

Lestvica: 1. Olympiakos 15 točk, 2. Real Madrid 14, 3. Unicaja 14, 4. Roma 14, 5. Charleroi 12, 6. Brose 12.

Skupina C

Cholet Basket : Cibona 81:65 (22:15, 16:18, 21:19, 22:13)
Mejia 16, Robinson 15; Bogdanović 16, Stipčević 13

Leituvos Rytas : Regal FC Barcelona 88:87 (19:13, 21:21, 20:21, 28:32)
Bjelica 19, Bajramović 15; Vazquez 27, ... Lakovič 12 v 21 minutah, E. Lorbek 11 v 23 minutah

Montepaschi Siena : Fenerbahče 94:65 (27:14, 22:16, 23:19, 22:16)
McCalebb 22, Moss 15; Lavrinovič in Tomas 11 ... Preldžić 2 v 8 minutah

Lestvica: 1. Siena 17, 2. Fenerbahče 15, 3. Barcelona 15, 4. Chloet 13, 5. Lietuvos Rytas 12, 6. Cibona 9.

Skupina D

Efes Pilsen : Panathinaikos 79:78 (21:7, 21:17, 17:32, 20:22)
Rakočević 18, Tunceri 15, ... Nachbar 11 v 26 minutah; Vougioukas 18, Diamantidis 17

Union Olimpija : CSKA Moskva 81:72

AJ Milano : Valencia 60:75 (11:14, 16:18, 16:24, 17:19)
Jaaber 13, Mordente 12; Martinez 20, De Colo 15

Lestvica: 1. Panathinaikos 15 točk, 2. Union Olimpija 15, 3. Efes 14, 4. Valencia 13, 5. AJ Milano 13, 6. CSKA 11.