19 ogledov

Slovenski rokometaši prvič izgubili v Kairu

Jure Dolenec je blestel že v mlajših kategorijah. (Foto: Osebni arhiv) Žurnal24 main
Slovenska rokometna reprezentanca je na mladinskem SP v Kairu prvič izgubila. Izbranci Slavka Iveziča so se kljub porazu v 3. krogu drugega dela proti Dancem s 25:30 (10:14) uvrstili v polfinale.

V slovenski izbrani vrsti sta bila v današnjem obračunu proti Danski najbolj učinkovita Uroš Paladin in Jure Dolenec, ki sta dosegla po štiri gole, po tri pa so prispevali Blaž Rojc, Dean Bombač in David Razgor. Slovenija se bo v ponedeljkovem polfinalu pomerila z Nemčijo, ki je v skupini 1 osvojila prvo mesto. Poraz pa je doživela tudi slovenska ženska rokometna reprezentanca. V drugem krogu evropskega prvenstva do 19 let v madžarskem Gyoeru izgubila proti Norveški s 23:26 (8:14). Slovenija, ki je v petkovem uvodnem krogu skupine A premagala Avstrijo, se bo v nedeljo pomerila s Španijo, tekma pa se bo začela ob 15. uri.