14 ogledov

Po Raúlu trikrat tudi Mario Gomez

Gomezu je uspelo zabiti kar trikrat. (Foto: Reuters)
1/14
Nogometaši Bayerna so v 17. kolu po pravi goleadi v Stuttgartu zabeležili še osmo letošnjo zmago. Varovanci Aloysiusa van Gaala so slavili s 5:3. Hat-trick Maria Gomeza in Raúla Gonzaleza.

Nogometaši Stuttgarta nadaljujejo s slabimi predstavami – tokrat jim je Bayern že v prvem polčasu zabil kar tri zadetke – uspešni so bili Mario Gomez, Thomas Müller in Franck Ribery. Stuttgart je Bayernu vrnil z enako mero v drugem polčasu – dvakrat je zabil rezervist Martin Harnik, enkrat pa Christian Gentner – toda Gomez je s še dvema goloma poskrbel, da so se Bavarci razveselili še osme letošnje zmage (5:3) in se tako prebili na peto mesto na lestvici Bundeslige. Za domače, ki ostajajo na predzadnjem mestu, je bil to že enajsti letošnji poraz.

Tudi Raúl s hat-trickom
S
chalkejev napadalec Raúl González je bil mož odločitve za modre, ki so v domači areni zanesljivo premagali Köln. Španec po prihodu iz Reala Madrida zabija samo v serijah - to je njegov drugi hat-trick v 1. Bundesligi, kjer je pri enem golu ostal le na eni tekmi, na drugih pa zabijal po dvakrat. Kozlički Milivoja Novakovića in Miša Brečka ostajajo v rdeči coni. Novaković je še vedno poškodovan in je šele pred dnevi začel z lažjimi treningi, v ekipi pa tokrat zaradi zdaj še nezanih razlogov ni bilo niti Brečka.

Rezultat kola prav gotovo prihaja iz Frankfurta, kjer je Eintracht po sedmih zaporednih zmagah "skalpiral" vodilno Borussio Dortmund in ji pokvaril naskok na rekord. Spet je zadel Eintrachtov prvi mož Theofanis Gekas, ki je vsaj malce ustavil silovit nalet rudarjev proti naslovu prvaka. Rudarji so imeli lepo priložnost, da z vsega točko izenačijo rekord Bayerna Münchna iz sezone 2005/06 po številu doseženih točk v prvem delu sezone. Bavarci so takrat, sicer z boljšo gol razliko, zbrali 44 točk na 17 tekmah.