15 ogledov

Nov uspeh Saše Bertonclja

SasoBertonceljMain Žurnal24 main
Slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je dosegel nov uspeh. Na svetovnem pokalu v športni gimnastiki v Glasgowu je v močni konkurenci osvojil tretje mesto na konju z ročaji.
Sašo Bertoncelj je z novim uspehom poskrbel, da mu bo letošnja sezona ostala v lepem spominu. Potem ko je 23-letni telovadec konec poletja najprej zmagal na univerzijadi, nato pa v Ostravi dosegel še prvo zmago v svetovnem pokalu, je danes v finalu konja z ročaji v neprimerljivo močnejši konkurenci svetovnih asov z oceno 15,3 točke osvojil tretje mesto. Zmagal je Romun Daniel Popescu (15,6).

V večernih urah bodo v finalih svetovnega pokala v dvorani Kelvin nastopili še trije slovenski finalisti, svetovni in evropski prvak na bradlji Mitja Petkovšek, svetovni in evropski podprvak na drogu Aljaž Pegan, ter najboljša slovenska telovadka Adela Šajn, ki si je pritelovadila finale na parterju.