11 ogledov

Petrova izločila Srebotnikovo

Nadja Petrova se je uvrstila v finale turnirja v Eastbournu Žurnal24 main
Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je izpadla v prvem kolu turnirja v Berlinu. S 7:6, 3:6 in 7:6 je bila po dobrih treh urah in pol boljša Rusinja Nadia Petrova.

Berlin (WTA), 1. kolo

N. Petrova (RUS, 16) : K. Srebotnik (SLO) 7:6, 3:6, 7:6

Najboljša slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je nastopila na WTA turnirju v Berlinu, kjer je v treh nizih s 6:7, 6:3 in 6:7 klonila proti Rusinji Nadii Petrovi. Že po prvem nizu je bilo mogoče slutiti, da bo dvoboj zelo izenačen.

Petindvajsetletna Rusinja je namreč prvi niz dobila šele po podaljšani igri. V drugem nizu je Srebotnikova začela nekoliko zadržano, vendar pri rezultatu 3:2 prvič prešla v vodstvo. Nadaljevala je v podobnem ritmu in možnosti, da bi niz osvojila Rusinja, ki trenutno zaseda 22. mesto na lestvici WTA, so bile vse manjše. Na koncu je bilo 6:3 v korist Katarine Srebotnik. Tudi začetek tretjega niza je pripadel Srebotnikovi, a jo je pri rezultatu 2:2 Petrova ujela. V nadaljevanju je Velenjčanka lovila rezultat svoje tekmice, izenačila sicer na 5:5 in kasneje še na 6:6, a v podaljšani igri, po dobrih treh urah in pol dvoboja, ni izkoristila ponujene priložnosti.