10 ogledov

Helios težje od pričakovanj

Nick_Jacobson_ABA2 - main Žurnal24 main
V 9. kolu lige UPC Telemach sta bili uspešni obe ljubljanski ekipi: Union Olimpija je novo zmago vknjižila na Polzeli, Slovan pa ni klonil na Kodeljevem. Helios težko do zmage nad Elektro.
Domžalčani so precej težje od pričakovanj vknjižili osmo zmago v drugem delu tekmovanja. Košarkarji Elektre so bili tri četrtine celo boljši tekmec, večinoma vodili, toda Domžalčanom je vselej uspelo najti priključek, v sami končnici pa tudi zmago. Čeprav so bili gostitelji nesporni favoriti za zmago, so Šoštanjčani z borbeno igro presenetili nerazpoložene gostitelje in si že kmalu priigrali zanesljivo prednost. Proti pričakovanjem so prednost večino polčasa tudi držali v svojih rokah, a Heliosu je vedno, ko je Elektra prišla do šestih, osmih točk prednosti, uspelo napraviti priključek.

Union Olimpija
je brez težav zmagala na Polzeli. Hopsom se je razumljivo zelo poznala odsotnost orjaka Shawna Kinga. Tudi Slovan ni imal pretiranih težav z Luko Koper, razpoložena sta bila predvsem Marko Lekić in Dejan Delić. Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so na prvem srečanju devetega kola lige UPC za prvaka v gosteh s 75:67 ugnali novomeško Krko. Junak srečanja je bil branilec Dario Krejić. Izbranci trenerja Aleša Pipana so tako prišli do četrte zmage in so se zaradi uspeha Olimpije na Polzeli zavihteli na četrto mesto.