14 ogledov

Dvojni dvojček Gogija, rekord Lawsona

Ty Lawson in Michael Beasley Žurnal24 main
Zvezdi sobotnega večera v ligi NBA sta bila Goran Dragić in Ty Lawson. Slednji je kot prvi košarkar v zgodovini lige zadel prvih 10 trojk na tekmi, slovenski reprezentant pa je bil blizu trojnemu dvojčku.
Shaquille O'Neal, ki se je že na prvi tekmi po vrnitvi po poškodbi znova poškodoval, bo izpustil zaključek rednega dela sezone. Z enim samim zdravim centrom (Nenadom Krstićem, ki pa niti slučajno ni Kendrick Perkins, s katerim so ga menjali sredi sezone) se Boston Celticsom v bližajoči končnici ne piše dobro.

Gogi blizu trojnemu dvojčku
Goran Dragić je ob lažji poškodbi Kyla Lowryja končno dobil pravo minutažo (39 minut) in jo izkoristil za svojo najboljšo predstavo v dresu Houston Rocketsov. Res škoda, da jim je malo zmanjkalo za končnico in bo letos lahko navduševal le še na dveh tekmah. Za zmago nad Los Angeles Clippers z 99:78 je dal 14 točk (zadel je pet metov od 13) in imel sedem asistenc in zanj rekordnih 10 skokov. "Vsak si želi igrati čim več minut. Ob koncu tekme sem imel že kar malo težke noge in nisem bil več tako natančen. A to je treba premagati in igrati na vso moč," je po tekmi dejal Gogi, ki je v prvem polčasu utrpel kar hud padec na parket.

Rekord: Lawson zadel prvih 10 trojk
Eden bolj zanimivih dvobojev prvega kola končnice bo tisti med Oklahomo City Thunderjem in Denver Nuggets, med ekipama, ki sta za zdaj na četrtem in petem mestu lestvice zahodne konference, a obe ob zaključku rednega dela sezone igrata tako dobro, da bi si zaslužili vsaj drugo kolo končnice. No, do konca rednega dela so še tri tekme in v primeru zmag Thunderja in porazov trenutno tretjeuvrščenih Dallas Mavericksov (imajo zmago več) bi se še lahko izognili dvoboju Thunderjev in Nuggetsov.

Nihče ni zares verjel, da bodo Nuggets po odhodu Carmela Anthonyja še boljši. Že res, da so dobili vrsto odličnih košarkarjev (Reymond Felton, Danilo Gallinari ...), a so vendarle ostali brez enega samega res velikega zvezdnika, enega od tistih najboljših med najboljšimi. Zato pa zdaj na vsaki tekmi kdo od preostalih izstopa in v noči na nedeljo je bil to Ty Lawson. Zadel je 10 trojk zapovrstjo! Tako je do konca zbral zanj rekordnih 37 točk in ekipa iz Denverja je s 130:106 premagala Minnesoto Timberwolves. Ko je v tretji četrtini prvič zgrešil, je bila tekma že davno odločena: bilo je 101:69. "Vsakič, ko sem vrgel, sem zadel, razen zadnjega meta. Še takrat sem bil prepričan, da bo žoga šla skozi koš," se je smejalo Lawsonu. "Publika je vpila: 'Meči.' Nisem jih želel razočarati in tako sem kar zadeval."

Prvič po 13 letih redni del na prvem mestu Vzhoda končujejo Chicago Bulls. Preberite, kaj so povedali ob tem dosežku.

Lawson je s tem dosežkom postal sploh prvi košarkar v zgodovini lige NBA, ki je zadel prvih 10 trojk na tekmi. Doslej je rekord z devetimi trojkami na začetku tekme držal Latrell Sprewell. To mu je uspelo leta 2003 na tekmi New York Knicksov z Los Angeles Clippers. Ty je postal 25. košarkar, ki je dal na eni tekmi 10 trojk. Nazadnje je to uspelo prav njegovemu soigralcu J. R. Smithu, in to kar dvakrat. Do te tekme je bil njegov rekord vsega tri trojke na tekmo!