5 ogledov

Rudar s knapovsko trmo

Marijan Pušnik upa, da bodo njegovi varovanci tudi v nadaljevanju prvenstva igra
1/8
Saša Despot
Rudar in Koper, ki so ju nogometni preroki pred sezono uvrščali k dnu lestvice, še naprej presenečata: Rudar je kar s 4:1 odpravil Domžale, Koper že v soboto Gorico.

Ne spreglejte!

PRVALIGA in druge evropske lige V ŽIVO na rezultati.zurnal24.si

Velenjski nogometaši vztrajno sledijo Koprčanom. Potem ko so Primorci že v soboto vpisali četrto zaporedno zmago v prvenstvu, so danes tudi izbranci Marijana Pušnika s četrtim zaporednim uspehom potrdili dobro formo. Brez večjih težav, sicer s spet kar zajetnim deležem vratarja Bobana Savića , so na svojem igrišču ugnali nekdanje državne prvake, ki po štirih tekmah ostajajo pri vsega dveh točkah. Zadetke so prispevali Mirza Mešić , Denis Grbič in dva Tim Lo Duca . Za Domžale je mrežo zatresel Janez Perme . Na prvi tekmi nedeljskega sporeda Prve lige so Celjani na gostovanju ugnali Interblock z 2:1. Za varovance Milana Đuričića sta zadela Slaviša Dvorančič in Darijo Biščan , za kockarje pa je gol prispeval Ermin Raković , ki je kasneje zaradi rdečega kartona moral z igrišča. Osrednji dogodek nogometnega vikenda pa je bil vsekakor večni derbi med Mariborom in Olimpijo .

Oblak prva trenerska žrtev

Nedelja po večnem derbiju je postala zadnji dan, ki si ga bo Branko Oblak zapomnil, da je bil še v službi pri zeleno-belih. Izet Rastoder ga je namreč odpustil, potem ko je Oblak  v štirih kolih dosegel eno zmago, dve točki pa je vodstvo tekmovanja zmajem odbilo zaradi kazni iz prejšnje sezone. Kot Oblakov naslednik se omenja Dušan Kosič.

Prvič po skoraj petih letih se je v prvoligaški konkurenci zgodil večni derbi med ljubljansko Olimpijo in štajerskim Mariborom. Z 1:0 in z zadetkov Bačinovića iz tretje minute so drugo zmago v sezoni pred 6.000 gledalci dosegli Mariborčani. Ljubljančani so še vedno preslabotni, da bi se lahko zoperstavili državnemu prvaku, čeprav so bili v drugi polovici tekme konkretnejši od domače zasedbe. Za nameček je ljubljanska ekipa v Ljudskem vrtu nastopila brez prvega zvezdnika Cimerotiča , na tribunah pa jih ni spremljala navijaška skupina Green Dragons , ki jo je policija v Teznem - zaradi ekscesa na vlaku - namesto v štajersko preusmerila v slovensko prestolnico. Kot je povedal predstavnik Policijske uprave Maribor, Bojan Kitel , je vlak z nogometnimi navijači nekaj pred 19. uro prispel na železniško postajo Tezno, policija pa je zaradi neredov in nasilnega obnašanja v skladu z 39. členom zakona o policiji pridržala osem oseb, vlak pa je nekaj pred 19.30 uro odpeljal nazaj proti Ljubljani. Po neuradnih podatkih naj bi uničili vlak, spopadli pa naj bi se tudi s policijo.

Vratar Oblak je bil premagan že v tretji minuti. © Saša Despot

Mariborčani so v tekmo krenili silovito, tako da je ljubljanska obramba po slabih treh minutah igre kapitulirala. Po neuspešnem posredovanju Cvijanovića je Mihelič požrtvovalno spravil žogo do roba kazenskega prostora, pritekel je Bačinović in z natančnim strelom zadel levi spodnji kot vrat ljubljanskega čuvaja mreže Oblaka . Gosti so proti mariborskim vratom prvi strel sprožili v peti minuti, poskus Roja z 22 metrov pa je zletel prek vrat. V nadaljevanju je igra v glavnem potekala na sredini igrišča, po obdobju zatišja pa je po zadetku spet zadišalo v 26. minuti, ko je Mezga poslal lepo globinsko žogo do Jelića , ta pa v neposrednem obračunu in iz idealne priložnosti ni znal ukaniti ljubljanskega čuvaja mreže. V drugem polčasu je ljubljanski strateg Brane Oblak opravil dve menjavi, Tiganj in Filipović sta vnesla nekaj več živahnosti v Olimpijino igro. V drugem delu je bila tako pobuda na strani gostov, a izrazitih priložnosti si zeleno-beli niso priigrali. Še najbližje zadetku je bil v 52. minuti Filipović.

Četrto kolo Prve lige se je začelo v sobotnih popoldanskih urah, ko je Nafta gostila Dravo . Obračun z dna razpredelnice je zasluženo pripadel nogometašem Nafte, ki so tako v četrtem krogu prvič okusili slast zmage, medtem ko igralci Laboda Drave ostajajo prikovani na zadnje mesto z vsega eno točko. Na prvi večerni tekmi je z zadetkom še lani nogometaša Olimpije Mirana Pavlina , Luka Koper dosegla še četrto zmago v sezoni. Z 2:1 so na gostovanju premagali Hit Gorico .