5 ogledov

Trojka Nachbarja v zadnji sekundi

New Jersey se s porazi vse bolj oddaljuje od končnice. Žurnal24 main
San Antonio je Miamiju prizadejel 15. poraz v nizu, boljši so bili v končnici in zmagali z 90:89. Do novega poraza tudi New Jersey Boštjana Nachbarja. Boki je v 17. minutah dosegel osem točk.

Liga NBA

Miami : San Antonio 89:90
Milwaukee : Indiana 104:92
Golden State : New Jersey 121:119

Pozimi pred dvema letoma so bili Miami Heati na poti proti naslovu prvaka, letos jim gre vse narobe – v četrtek zvečer so izgubili na petnajsti tekmi zapored. San Antonio Spursi so Heate premagali v njihovi dvorani z 90:89. Ob polčasu so gostje še zaostajali za deset točk, v drugem delu igre pa na krilih Tima Duncana (30 točk in 11 skokov) ujeli Miami in s polaganjem Manuja Ginobila 36 sekund pred sireno prešli v vodstvo. Argentinec se je dokazal z 18 točkami, 11 skoki in osmimi podajami. Poraz je za Miami še toliko bolj boleč, saj so vodili 46 minut in 48 sekund 48 minut dolgega srečanja, v zadnjih devetih minutah pa so dosegli vsega osem točk. Če bodo izgubili na naslednjih dveh tekmah, bodo postavili neslaven klubski rekord v številu zaporednih porazov. Prvi igralec Miamija je bil znova Dwyane Wade, zbral je 27 točk in devet asistenc, a je prav on tri sekunde pred koncem tekme izgubil žogo v napadu za zmago. Znova poškodovanega Shaquillea O'Neala je dobro zamenjal Mark Blount, dosegel je 23 točk. "Ne vem, ali sploh lahko igramo bolje. V končnici v obrambi nismo zaigrali, kot bi morali. V zadnji četrtini so zadeli 68 odstotkov metov in nam naložili preveliko breme," je po srečanju razmišljal trener Miamija Pat Riley.

Na preostalih dveh četrtkovih srečanjih sta do zmage prišli moštvi Milwaukeeja in Golden Stata. Bucksi so s 104:92 premagali Indiana Pacerse, s 37 točkami je bil prvi strelec srečanja Michael Redd. Warriorsi pa so s 118:111 nov poraz prizadejali obrambno zelo šibkim New Jersey Netsom. Z 39 točkami je prvi strelec večera Monta Ellis, pri Netsih pa s 34 točkami Richard Jefferson. Z osmim trojnim dvojčkov v karieri se je dokazal Baron Davis: 25 točk, 11 skokov in 10 asistenc. Boštjan Nachbar je igral 17 minut in zbral osem točk, sedem skokov in podajo. Položaj Netsov bi bil še višji, če ne bi Nachbar v zadnji sekundi zadel trojko, s črte za tri točke sta v zadnji minuti poskusila tudi Jason Kidd (6 točk) in Antoine Wright, a jima ni uspelo preprečiti 24. poraza Mrežic.