24 ogledov

Klinarjeva priplavala bron

null
1/11
Slovenci na prvo kolajno na Sredozemskih igrah nismo čakali prav dolgo. Za prvo odličje je poskrbela Anja Klinar, ki je na 200 metrov mešano priplavala bron.

Plavalka Žita Gorenjke Radovljice Anja Klinar je prva slovenska nosilka medalje Sredozemskih iger 2009 v italijanski Pescari. Klinarjeva je na 200 mešano z 2:14,24 osvojila bronasto odličje. Z izjemnim dosežkom 2:10,36 je zmagala Francozinja Camille Muffat. Druga slovenska finalistka Tanja Šmid iz kranjske Zvezde je osvojila šesto mesto (2:20,84).

Sobota je bila za slovenske veslače na uspešnejša od petka. Tako Jan in Luka Špik (dvojni dvojci) kot tudi Jure Cvet in Matevž Malešič (lahki dvojni dvojci) ter Rok Kolander in Mitja Pirih (dvojci brez krmarja) so se uvrstili v finale. Brata Špik sta bila v repasažu prva, Kolander in Pirih sta bila tretja, Malešič in Cvet pa druga. Finalni boji bodo na sporedu v nedeljo dopoldan. Manj uspeha je imala rokoborka Mihaela Čirič, ki jo je že v prvem dvoboju ukanila Španka Maria Del Mar Serrano, zaradi poraza španske rokoborke v naslednjem krogu z Italijanko Francine de Paolo pa se Čiričeva ni uvrstila v repasaž. Strelec Robert Markoja pa se je uvrstil v nedeljski veliki finale z malokalibrsko puško leže.