10 ogledov

Nič novega: poraz Kraljev

Anže Kopitar je s svojimi Kralji doživel nov poraz. Žurnal24 main
Naš hokejski zvezdnik Anže Kopitar s svojimi Kralji iz Los Angelesa nadaljuje niz porazov v ligi NHL. Tokrat je bil premočan Calgary, ki je moštvo našega reprezentanta ugnal s 6:1. Odmeva tudi poškodba Sidneyja Crosbyja.

Colorado : Chicago 1:2* (kaz. streli)

Los Angeles Kings , moštvo slovenskega hokejista v severnoameriški ligi NHL Anžeta Kopitarja , je v noči na soboto doživelo nov poraz. Tokrat so Kralji na gostovanju pri Calgary Flamesom visoko izgubili (1:6), Kopitar pa je igral devetnajst minut in v tem času sprožil tri strele na gol.

Najvišjo zmago, kar 10:1, so na domačem ledu dosegli Buffalo Sabres , ki so z 10:1 premagali gostujoče moštvo Atlanta Thrashers . Drew Stafford in Derek Roy sta oba prišla do "hat-trickov", Buffalo pa do prve zmage po desetih porazih v nizu. Thomas Vanek , Jochen Hecht in Aleš Kotalik so v statistiko vpisali po gol in dve podaji, edini zadetek za goste, ki so po porazu izgubili vodilno mesto v jugovzhodni skupini, pa je dosegel Colin Stuart .

Sidney Crosby bo počival mesec dni. © AFP

V preostalih tekmah so Pittsburgh Penguinsi v domači dvorani z 0:3 izgubili proti moštvu Tampa Bay Lightning , to pa ni edina slaba stvar, ki so jo na petkovi tekmi doživeli Pingvini. Veliko bolj kot poraz jih skrbi poškodba prvega zvezdnika Sidneyja Crosbyja , ki si je grdo zvil gleženj. Prvi zdravniški pregledi so pokazali, da bo moral Crosby počivati vsaj en mesec. Prvi zvezdnik gostov je bil Andre Roy , ki je zbral gol in dve podaji. Hokejisti Caroline Hurricanes so bili s 7:2 boljši od Edmonton Oilersov , zvezdnik Eric Staal pa je k zmagi prispeval tri gole.

New Jersey Devils so z 1:2 izgubili proti Florida Panthersom , za katere sta v zadnji tretjini zadela Radek Dvorak in David Booth ter trenerju Jacquesu Martinu prinesla 500. zmago v karieri. Drugi vratar moštva Craig Anderson je obranil 31 strelov in pomagal Panterjem do prve zmage po treh zaporednih porazih. V St. Paulu so Minnesota Wild z 2:4 izgubili proti Anaheim Ducksom , najbolj razpoložena gostujoča hokejista pa sta bila Todd Bertuzzi z dvema goloma in Ryan Getzlaf s tremi podajami. Gostje iz Kalifornije so prišli še do sedme zaporedne zmage, kar je njihov najdaljši zmagoviti niz to sezono.

V Denverju je domači Colorado Avalanche z 1:2 po kazenskih strelih izgubil proti Chicago Blackhawkesom , za katere sta bila natančna izvajalca Robert Lang in Patrick Kane , edini gol za domače pri izvajanju kazenskih strelov pa je dosegel Milan Hejduk .