16 ogledov

Realov festival na Mestalli

raul_getty502 Žurnal24 main
Nogometaši Reala iz Madrida so v 10. kolu Primere Division pokazali svojo pravo moč. Na gostovanju v Valencii so že v prvem delu zabili štiri zadetke, na koncu pa slavili s 5:1. Barcelona le do točke v Valladolidu.

Valladolid : Barcelona 1:1

Real je v vodstvo prišel že v 2. minuti srečanja, ko je obrambo Valencie ugnal Raul . Po dveh zapravljenih priložnosti Ruuda van Nistelrooya se je nizozemski napadalec za napaki odkupil v 25. minuti, ko je z izjemnim lobom premagal vratarja Tima Hildebranda . Nova kazen za neodločno obrambo gostiteljev je prišla v 29. minuti. Guti je lepo podal do Sergia Ramosa , ki se je znašel osamljen na desni strani kazenskega prostora Netopirjev. Nekdanji član Seville se je odločil za močan diagonalni strel in žoga je s pomočjo vratnice končala v mreži. Guti se je izkazal tudi v 37. minuti, ko je začel izjemno akcijo na sredini igrišča. Žogo je poslal do Robinha , slednji pa je z natančno in močno podajo v kazenski prostor poskrbel, da van Nistelrooyu ni bilo težko doseči drugega zadetka na tekmi.

Miguel in Robinho v boju za žogo. © Getty Images

V nadaljevanju je za kanček upanja navijačev na Mestalli poskrbel Miguel Angel Angulo , ki je Ikerja Casillasa premagal v 58. minuti z močnim strelom pod prečko. Za končni rezultat pa je le 6 minut kasneje poskrbel Robinho s posamično akcijo na levi strani v slogu reprezentančnega kolega Ronaldinha , ko je najprej preigral obrambnega igralca, nato pa matiral še vratarja in zadel nebranjen del mreže. Tik pred koncem je bil zaradi grobega štarta nad strelcem petega Realovega gola – Robinhom – izključen Raul Albiol .

Ronaldinhov zadetek proti Valladolidu je bil dovolj le za točko. © Getty Images

Na španski lestvici še naprej vodi Real Madrid s 25 točkami. Štiri točke manj je zbrala Barcelona , ki je remizirala na gostovanju pri Valladolidu (1:1). Gostitelje je v vodstvo po natančni podaji z desne strani v 16. minuti popeljal  Joseba Llorente . Tik pred odmorom je natančno globinsko podajo Xavija izkoristil Ronaldinho , ki je dosegel tretji zadetek v španskem prvenstvu. Po odmoru so na igrišču zagospodarili ljubljenci domačih navijačev, vendar do pravega strela varovanci Luisa Mendilibarja na vrata Victorja Valdesa niso prišli. Na nasprotni strani so Katalonci pretili iz protinapadov. Po lepi akciji Lionela Messija je tako Bojan Krkić zadel vratnico, dvakrat pa je zadišalo tudi po enajstmetrovki. Prvič je po strelu Eidurja Gudjohnsna obrambni igralec Valladolida zaustavila njegov strel z roko, drugič pa je bil Ronaldinho nepravilno zaustavljen v kazenskem prostoru, a je piščalka sodnika Velasca Carballa ostala nema. Enako število točk kot Blaugrana ima na lestvici Villarreal , ki je v tem kolu zlahka opravil z Levantejem (3:0). Na četrtem mestu je z 20 točkami Atletico Madrid . Madridčani, ki so se pred sezono močno okrepili, so tokrat pred domačimi gledalci premagali Sevillo s 4:3. Odločitev je padla po odmoru, ko je najprej gostitelje z izjemnim volejem v vodstvo popeljal Maxi Rodriguez . Za miren sodnikov podaljšek, v katerem je Luis Fabiano sicer znižal rezultat, pa je z zadetkom v 90. minuti poskrbel Jose Jurado. Pri porazu Betisa proti Osasuni z 0:3 slovenski reprezentant Branko Ilič ni sodeloval.