74 ogledov

Dvojni šok za Zmaje

Hokejisti Salzburga so se veselili visoke zmage. Žurnal24 main
Hokejisti ZM Olimpije so v Salzburgu doživeli kar dva šoka. Najprej so jim odvzeli zmago s četrte tekme v Tivoliju, nato pa je Salzburg slavil zmago s 5:0. Naslednja tekma v torek v Ljubljani.

Liga Ebel, finale, 5. tekma

Salzburg : ZM Olimpija 5:0 (3:2)*
* igra se na štiri zmage

Že pred samo tekmo v Salzburgu so igralci ZM Olimpije doživeli prvi šok. Iz vodstva lige Ebel so namreč sporočili, da je bila zadnja tekma, na kateri so zmaji slavili s 4:3, registrirana v korist Salzburga z rezultatom 5:0. Olimpija je namreč presegla kvoto točk, ki jo lahko izpolni za vsako tekmo. Tako je bil pred tekmo izid v zmagah 2:2. Začetek tekme je prinesel raztreseno igro na obeh straneh, kar se je kazalo v precejšnjem številu izključitev. Drugi šok za zmaje je sledil že v osmi minuti. Izključen je bil Todd Elik , Doug Lynch pa je z močnim strelom premagal sicer izvrstnega Klemna Mohoriča . Olimpija je v prvi tretjini kar dvakrat imela dva igralca več na ledu, a žal tega ni uspela izkoristiti. Na drugi strani pa so tudi gostitelji imeli skoraj polni dve minuti dva igralca več na ledu, vendar je takrat na sceno stopil Mohorič in zaklenil svoja vrata.

Hokejisti Salzburga so spridom izkoriščali izključitve na strani Olimpije. © Saša Despot

Olimpija je odločno začela drugo tretjino. Zmaji so si priigrali nekaj lepih priložnosti, nato pa je sledil hladen tuš. Najprej so se po izključitvi Marca Pewalla gostitelji obranili, nato pa je, le nekaj sekund po tem, ko se je vrnil v igro, prav Pewall povišal vodstvo bikov. Po drugem zadetku je Olimpija padla v igri in pobudo so prevzeli hokejisti Salzburga. V 28. minuti je močan strel sprožil Jussi Taravainen , v 35. pa je trikrat poizkušal Josh Green , vendar sta Kevin Mitchell in Mohorič s skupnimi močmi preprečili zadetek. Le minuto za tem pa Salzburg povedel s 3:0, sterlec zadetka pa Dieter Kalt . Biki pa so še kar napadali in le nekaj sekund po zadetku je nevarno poizkušal Green, Mohoriča pa rešuje vratnica. Olimpija si je ob koncu tretjine ob igri z dvema igralcema več le uspela pripraviti nekaj priložnosti, vendar je vratar Reinhard Divis ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Zmaji so bili tako pred zadnjim delom igre pratkično v izgubljenem položaju.

Kazen za zmaje
Izjave po tekmi

Če so zmaji še upali na zmago po dveh delih igre, pa je že v 17. sekundi zadnjega dela igre vse njihove upe z drugim zadetkom pokopal Doug Lynch. Najlepšo priložnost za Olimpijo v tem delu je imel Jaka Avgustinčič , ki se je znašel sam pred vratarjem Divisom, vendar ga ni uspel premagati. V 50. minuti je sta bila istočasno izključena Igor Cvetek in Jeremiah McCarthy . Salzburg je tudi to priložnost izkoristil in po izvrstnem strelu Matthiasa Trattniga povedel s 5:0. Rezultat se nato kljub poizkusom obeh ekip ni več spremenil.
Odvzem zmage iz je očitno zelo prizadel igralce Olimpije in sedaj so se znašli v zelo težki situaciji. Samo upamo lahko, da bo trener Mike Posma svoje varovance uspel moralno dvigniti do torkove tekme, saj so v enem dnevu doživeli dva velika šoka. Po odvzemu težko prigarane zmage je sledil še visok poraz proti danes zelo razigranim bikom. V torek tako čaka zmaje v Hali Tivoli namesto tekme za naslov prvaka, tekma za biti ali ne biti.