2 ogledov

Helios in Slovan poražena

Domžalčani so v tretji četrtini zaostajali le za dve točki. Žurnal24 main
V desetem kolu lige NLB sta pred domačimi gledalci igrala dva slovenska kluba. Geoplin Slovan je klonil proti Hemofarmu, Helios pa proti Zadru. Olimpija v nedeljo s Splitom.

Oba slovenska predstavnika sta v desetem kolu lige NLB izgubila na domačem igrišču. S 97:80 je bil od Slovana boljši Hemofarm, z 91:83 pa Zadar, ki je slavil v Domžalah pri Heliosu. Na Kodeljevem so gostje iz Vršca vodili že v začetku srečanja, prvo četrtino pa dobili z 31:18. Slovan se je s Hemofarmom enakovredno kosal le do četrte minute, ko je bil izid 10:11, nato pa so sledile črne minute in gostje so naredili delni izid 11:0. Domači košarkarji so zadnjič resno zagrozili v 27. minuti, ko so znižali na aktivnih šest točk zaostanka (52:58), a je njihov nalet pravočasno zaustavila gostujoča minuta odmora.Tretja četrtina je spet minila v znamenju Hemofarma, ki je visoko prednost, priigrano že v prvih desetih minutah srečanja, povišal na 14 točk. Tudi zadnjih deset minut srečanja je minilo po željah Hemofarma, ki je v 36. minuti vodil kar z devetnajstimi točkami prednosti. V dresu Ljubljančanov sta največ točk dosegla Ernest Novak in komaj 17-letni češki igralec Jan Vesely, ki sta jih dosegla osemnajst. Pri Hemofarmu je imel odličen dan Vukosavljević, ki je dosegel 29 točk.

*- v nedeljo

V Domžalah so aktualni državni prvaki gostili hrvaški Zadar in podobno kot Kodeljevčani zaostajali že na samem začetku srečanja. Po osebni napaki Domna Žeraka so gostje uspešno izvedli prva prosta meta in povedli z 2:0. Prva četrtina se je končala z enajstimi točkami zaostanka Domžalčanov. Pri Dalmatincih je na začetku blestel Makedonec Gečevski, ki je v prvih devetih minutah dosegel 17 točk. V drugi so bili domači košarkarji strelsko uspešnejši in se približali na šest točk zaostanka (38:44). Počitek in napotki trenerja Zorana Martiča ob polčasu so obrodili sadove, saj so z delnim izidom 11:0 od zaostanka 47:53 prišli do vodstva z 58:53.Pred zadnjimi desetimi minutami srečanja so zaostajali le za dve točki. V zadnji četrtini je Zadar stopil na plin in ušel Heliosu na deset točk prednosti (82:72). V dresu Heliosa je bil najučinkovitejši strelec Belorus Aliaksei Laskhevich s 16 točkami. Sicer pa se s porazom agonija slovenskih državnih in pokalnih prvakov nadaljuje. Doživeli so četrti zaporedni poraz, še huje pa je, da v dvorani Komunalnega centra niso zmagali že štiri tekme v nizu. Negativni niz Heliosa se lahko še precej podaljša, saj ga v naslednjih treh kolih čakajo sila zahtevni tekmeci: gostovanji pri Hemofarmu in Ciboni ter domača tekma s Crveno zvezdo.