5 ogledov

Andy proti Novaku

Po polfinalu v Torontu je Andy Murray prišel tudi do finala. Žurnal24 main
Znana sta oba finalista mastersa v Cincinnatiju. Za zmago se bosta pomerila Andy Murray, ki je v polfinalu opravil z Ivom Karlovićem, in Novak Djoković, ki je premagal Rafaela Nadala.

Cincinnati (masters), polfinale

A. Murray (VBR, 8) : I. Karlović (HRV, 16) 6:4, 6:4
N. Djoković (SRB, 3) : R. Nadal (ŠPA, 2) 6:1, 7:5

Znana sta že oba finalista mastersa v Cincinnatiju. Prvi je Andy Murray, ki si je z zmago s 6:4 in 6:4 nad Hrvatom Ivom Karlovićem, ki je v četrtfinalu izločil Rogerja Federja, priigral sploh prvi finalni nastop na tovrstnem turnirju. Murray je dobro vedel, da je Hrvat odličen server, zato se je umikal proti robu igrišča in nato nasprotnika presenečal s hitrimi prehodi k mreži. Precej boljši od Karlovićevega pa je imel tudi odstotek prvega servisa (61 : 80).

novak_ins_reuters

Novaku Djokoviću je uspelo premagati Rafaela Nadala. © Reuters

Drugi finalist je malce presenetljivo postal Srb Novak Djoković, tretji nosilec turnirja, ki je s 6:1in 7:5 premagal Rafaela Nadala, drugega nosilca. Djoković je dvoboj začel izjemno odločno in ob dveh odvzemih servisa povedel kar s 5:0, niz pa sta igralca zaključila po manj kot pol ure. V drugem nizu je Nadal videl, da je vrag odnesel šalo in pri izidu 3:2 imel priložnost za brejk, a se je Srb obranil in na koncu zasluženo slavil. "Nisem želel misliti na to, kaj bo Nadalu prinesla morebitna zmaga. Osredotočil sem se na igro. Hotel sem igrati hitro in napasti, v drugem nizu pa sem mu želel slediti," je po dvoboju dejal Djoković.

Zaradi poraza v polfinalu bo Nadal prvo mesto na lestvici ATP zasedel 18. avgusta. Z uvrstitvijo v finale si je Murray zagotovil napredovanje na lestvici ATP: zmaga proti hrvaškemu velikanu - Karlović namreč v višino meri 208 centimetrov - mu bo prinesla dovolj točk, da se z devetega mesta zavihti na šesto. Z najvišjo uvrstitvijo na lestvici doslej si je Britanec tudi izboljšal možnosti, da uresniči svoj cilj, da je na OP ZDA, zadnjem turnirju za grand slam v tej sezoni, med prvo osmerico nosilcev.