3 ogledov

Novinec prekinil post Rangerjev

Anze Kopitar 2 - Getty Images - teaser Žurnal24 main
Hokejisti New Yorka so v ligi NHL prekinili niz štirih porazov. Sosede iz New Jerseyja je z dvema zadetkoma potopil novinec Nigel Dawes. Anže Kopitar brez točk.
Nigel Dawes je svoj prvi zadetek po veliki napaki nekdanjega Rangerja Karla Rachuneka dosegel po manj kot minuti igre. Pri prvem golu je izkoristil nepazljivost Rachuneka, ki ni videl menjave in Dawesa, ki je nato prestregel plošček ter rutinirano iz oči v oči ugnal Martina Brodeurja. To je bil šele prvi zadetek Rangerjev po 18. oktobru in porazu z Atlanto s 5:3. Zmagoviti zadetek je sledil štiri minute pred koncem srečanja, ko je z natančnim strelom v zgornji desni vratarjev kot Dawes še drugič premagal branilca mreže New Jerseyja.

* - po kazenskih strelih

Svoj delež k zmagi je z 22 obrambami dodal domači vratar Henrik Lundqvist in drugič v sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Domači trener Tom Renney je bil poln hvale Dawesa. "Je zelo iznajdljiv in hkrati zelo samozavesten. Ko se pojavi pred nasprotnikovim golom, ne komplicira, njegovi zaključki so hitri in učinkoviti," je Renney po tekmi povedal novinarjem.

Kralji iz Los Angelesa se po katastrofalnem začetku pobirajo. Tokrat so z zadetkoma Alexandra Frolova in Briana Willsieja v Staples Centru z 2:1 premagali Dallas, ki je nazadnje padel pod kopita Kraljev 1. aprila leta 2006. Jason LaBarbera je obranil 29 strelov. V zadnjih petih srečanjih so Kralji zmago slavili štirikrat. Anže Kopitar je v dresu Los Angelesa v 19 minutah trikrat sprožil strel na nasprotnikov gol, a je njegova strelska statistika ob koncu tekme ostala prazna.

Statistika Anžeta Kopitarja

Hrušičan je v letošnji sezoni v svojo statistiko na 11 tekmah vpisal štiri zadetke in osem podaj.

Jiri Tlusty je v svojem debiju za zmago Javorjevih listov iz Toronta nad Pittsburgom (5:2) zadel dvakrat v razmaku 35 sekund. Uspešen večer je tudi za Edmontonom, ki je po kazenskih strelih ugnal Minnesoto. Zvezda srečanja Ales Hemsky je dva gola dosegel v rednem delu tekme in prispeval še odločilni zadetek ob izvajanju kazenskih strelov.