9 ogledov

Detroit slavi Lidströma

Nicklas Lidström je dosegel odločilni gol za Detroit. Žurnal24 main
V vzhodni konferenci hokejske lige NHL je Boston s 4:1 premagal Carolino, na zahodu pa je bilo bolj tesno, saj je Detroit premagal Anaheim s 3:2 z zadetkom v zadnji minuti.

Prvo ime dvoboja v Detroitu je bil je bil branilec Nicklas Lidström. Ne le, da je skupaj z veteranom Chrisom Chelioosom, ki je zamenjal poškodovanega Briana Rafalskija, ustavil Anaheimov prvi napad Ryan Getzlaf-Corey Perry-Bobby Ryan. Dosegel je še odločilni zadetek, že pred tem pa še enega v drugi tretjini. "Cleary je dobro podal in jaz sem bil na pravem mestu. Vesel sem, da je plošček končal v mreži, upal sem, da bomo zmagali že po rednem delu," je bil kljub odlični predstavi skromen šestkratni dobitnik nagrade Norris za najboljšega branilca v ligi.

Cleary je dobro podal in jaz sem bil na pravem mestu. Vesel sem, da je plošček končal v mreži, upal sem, da bomo zmagali že po rednem delu.

Nicklas Lidström

Vse je kazalo na podaljšek, do konca tekme je bila samo še minuta, ko mu je Dan Cleary podal, Lidströmu je prvi poskus vratar Racmanov Jonas Hiller še ubranil, odbiti plošček pa je le končal za njegovim hrbtom. Tekma je bila razburljiva in izenačena, prvi so povedli gostje z zadetkom Perryja, Johan Franzen je izenačil, nato je Lidström poskrbel za vodstvo Rdečih kril ob številčni prednosti, vendar je še pred iztekom druge tretjine spet izenačil Teemu Selanne, ko je bilo razmerje igralcev na ledu 4-3 v korist Anaheima.

Boston, prvi nosilec na vzhodu, je do prve zmage v polfinalu s Carolino prišel lažje. Končni izid je bil 4:1, Marc Savard je dosegel dva zadetka, vratar Tim Thomas pa je ustavil 26 poskusov tekmecev. Michael Ryder se je med strelce vpisal že na četrti tekmi končnice zapored, David Krejči pa je bil zadnji strelec za domačo ekipo. Jussi Jokinen je bil strelec edinega zadetka za Carolino, ki je tako izgubila že peto tekmo z Bostonom v tej sezoni. Seštevek zadetkov v štirih tekmah rednega dela in prvi v končnici pa je tudi krepko na strani Bostona - 22:7.