15 ogledov

Knapi utopljeni v Dravi

Na zadnji tekmi sedmega kola Prve lige je Drava z zadetkom Kronavetra premagala Rudarja. Že v soboto so slavili Celjani, Pečečnikovi kockarji in na derbiju z Olimpijo Koprčani.
Velenjčani so vse do tega kroga držali korak s Koprčani na vrhu prvenstvene lestvice, Ptujčani pa so prvo zmago vknjižili šele v prejšnjem krogu in so bili na lestvici bolj v ozadju. Vloga favorita je tako bila na strani izbrancev Marijana Pušnika, ki pa tokrat niso imeli svojega dne, malce pa je vmes posegla še smola, saj so nekajkrat zadeli okvir vrat.  Knapi so prvič v sezoni "položili" orožje, tako da so edini še neporaženi Koprčani, Drava pa se je petemu Mariboru približala le na točko.

Mariborski nogometši so izgubili v Celju. V vodstvo jih je popeljal Dragan Jelić v 17. minuti, za domače pa je izenačil Slaviša Dvorančič pred odhodom v slačilnice ob polčasu. Najbolj živce parajoči trenutki pa so se zgodili, ko je tekma šla h koncu. Domači so pet minut pred koncem rednega dela prišli do vodstva z 2:1. Za zadetek je poskrbel Milan Andjelković, ki je zadel iz težkega položaja, ko je žogo po podaji s prostega strela med padcem poslal v mrežo Maribora. V 90. minuti je sodnik Roberto Ponis sicer piskal enajstmetrovko za Mariborčane, ker naj bi Andjelković nepravilno oviral Mertlja, a si je po protestih tako igralcev kot s tribun premislil, Mujčinović pa je dobil rumeni karton.

Koprčani nadaljujejo odlične predstave, saj so ugnali Olimpijo. Igralec tekme je bil Miran Pavlin, ki je podal za zadetek Mitje Brulca ter tudi sam zatresel Oblakovo mrežo. Interblock je s 3:1 ugnal Gorico. Za kockarje je dva gola prispeval Vladimir Milenković, enega pa Dejan Zadnikar. V petek zvečer sta prvo tekmo 7. kola odigrali ekipi Domžal in Nafte. Obe moštvi sta tekmo začeli na zadnjih dveh mestih in sta točki krvavo potrebovali. Krvavo potrebnih treh točk se je na koncu prvič letos veselil domači strateg Vlado Badžim in si bržkone vsaj za teden dni podaljšal bivanje na rumenem stolčku.