61 ogledov

Vujačić udaril Dragića in skočil v finale

Goran Dragić (levo) postaja vse pomembnejši člen Phoenixa, Saša Vujačić (desno)
1/26
Z gostujočo zmago 111:103 nad Phoenix Suns so si Los Angeles Lakers zagotovili nastop v finalu NBA. Goran Dragić, ki ga je Saša Vujačić udaril, je skoraj zrežiral preobrat.

Po srečanju je Goran Dragić Vujačiću zaželel srečo v finalu in potrdil, da ni jezen nanj.

Kobe Bryant je dosegel 37 točk z metom iz igre 12:25, od tega jih je devet dal v zadnjih dveh minutah. "On je 'morilec'. Ali je bil to Kobe ali Michael Jordan? Nisem videl razlike. Naredili smo vse, kar smo lahko, da bi ga ustavili, a ni šlo. Vse drugo smo opravili tako, kot smo morali, le on se nam je izmuznil. Sam je Jezernike popeljal v finale,je po srečanju dejal Phoenixov trener Alvin Gentry.

Znova je bilo sila napeto - dogajanje si lahko ogledate v priloženem videu - na internem slovenskem dvoboju med tokrat izvrstnim Goranom Dragićem (met iz igre 5:9, odlična igra v zadnji četrtini ter osem zaporednih točk) in Sašo Vujačićem. Slednji je dobrih 11 minut pred koncem z nadlaktjo in delom komolca udaril Dragića v obraz, ta je padel, sodnik pa je Mariborčanu pripisal nešportno osebno napako. Dragić je sicer v 18 minutah dosegel 12 točk in imel še po dva skoka in podaji. Po začetku zadnje četrtine je dosegel osem točk zapored v minuti in pol in znižal na 82:91. Vujačić pa je v 11 minutah dosegel pet točk, imel en skok in dve izgubljeni žogi. Suns so sicer v tretji četrtini zaostajali že za 18 točk, kasneje pa so se približali le na tri točke zaostanka, a je bil Bryant preveč vroč za preobrat.

Vujačič je po tekmi potožil, da je Dragić rekel "nekaj o moji družini". "Nisem ga mislil namerno poškodovati," pravi Vujačič, ki je v 11 minutah dosegel pet točk in skok. Dragić je sicer lahko nadaljeval tekmo.

Jezerniki se bodo v finalu že enajstič merili z Bostonom, ki je Kalifornijce v finalu premagal pred dvema letoma. "Spomnimo se poraza na domačem terenu. Doma smo naredili kar nekaj napak in oni so jih izkoristili. Zdaj pa bomo videli, koliko smo odrasli in koliko smo se naučili," je dejal Bryant, ki bo svoji ekipi, sicer branilki naslova, skušal pomagati do 16. naslova prvaka.