8 ogledov

Nova srbska lekcija Federerju

Novak Djoković (Srb/3) : Roger Federer (Švi/2) 6:3, 3:6, 6:2
1/30
Srb Novak Djoković ostaja najbolj vroč teniški igralec leta 2011, v katerem še ni izgubil. V polfinalu Indian Wellsa je s 6:3 3:6 in 6:2 izločil Rogerja Federerja. Finale: Djoković – Nadal.

Novak Djoković je po izjemni predstavi v polfinalu Indian Wellsa z 2:1 v nizih premagal trikratnega zmagovalca turnirja Rogerja Federerja in bo Švicarja v ponedeljek zamenjal na drugem mestu lestvice ATP.

Srb na zadnjih 19 dvobojih še ni doživel poraza, nepremagan je vse od lanskega finala Davisovega pokala, s čimer je popravil osebni rekord. Z rekordnim nizom pa se je izenačil s slovitim Američanom Petom Samprasom, ki je leta 1997 turnejo ATP prav tako začel s 17 zaporednimi zmagami v dvobojih. Djoković je prehitel Federerja, ki je niz 16 zmag vpisal na začetku sezone pred petimi leti.

Zmagovalec uvodnega grand slama sezone v Melbournu je Federerju v tretjem nizu kar trikrat odvzel servis, po zmagi pa povedal: "To je bila moja največja preizkušnja na turnirju do sedaj. V zadnjih treh mesecih igram najboljši tenis v življenju. Mislim, da sem si zmago zaslužil." Djoković, ki je izkoristil drugo žogico za zmago, je za drugi uspeh nad Federerjem v zadnjem mesecu dni (premagal ga je tudi v Dubaju), potreboval nekaj več kot dve uri. Federer je dolgo molčal, po tem, ko je nekaj ur kasneje izgubil še v finalu parov z rojakom Stanislasom Wawrinko, pa dejal, da je imel svoje možnosti proti Djokoviću, ki pa jih ni izkoristil.

Po 3 porazih Nadal le prek del Potra
Srb se bo v finalu pomeril s prvopostavljenim Špancem Rafaelom Nadalom, ki  je v polfinalu brez večjih težav s 6:4 in 6:4 premagal povratnika po poškodbi Argentinca Juana Martina del Potra. Prvi igralec sveta je s super hitrimi servisi in dinamično igro (ni več sledu poškodbi, ki ga je mučila na OP Avstralije) del Potra razorožil v nekaj manj kot dveh urah. Tako je Španec prekinil niz treh porazov proti Argentincu (ti datirajo več kot leto dni nazaj, ko je bil del Potro v teniškem vrhu) in se bo v nedeljo potegoval za svoj tretji naslov v Indian Wellsu.