14 ogledov

Pingvini premagali Rangerje

(Foto: Reuters)
1/8
Pittsburgh Penguins so v severnoameriški hokejski ligi NHL na gostovanju pri New York Rangers slavili zmago s 4:2.

Junak srečanja je bil Chris Conner, ki so ga pri Pingvinih isti večer "vpoklicali" iz nižje lige, oddolžil pa se jim je z dvema goloma v razmiku ene minute v odločilni zadnji tretjini.

Gostitelji so prek zadetka Artema Anisimova sicer v zadnji tretjini povedli, izenačil je Jevgenij Malkin, nato pa je Connerju uspelo pobrati "odpadek" po strelu Sidneyja Crosbyja in spet je Pingvine popeljal v vodstvo. Končni izid je z zadetkom v prazna vrata postavil Pascal Dupuis.

Vancouver Canucks so s 3:2 premagali Buffalo Sabres, ko je branilec Brad Lukowich zadel v zadnji tretjini. Pred tem je Thomas Vanek izenačil z igralcem več, vendar sta Henrik in Daniel Sedin odigrala lepo potezo in pripravila Lukowichu prostor za zmagoviti gol. Med strelce sta se vpisala še Mikael Samuelsson in Henrik Sedin, Daniel Sedin pa je za Vancouver, ki je prvič po marcu 2007 zmagal na petih tekmah zapored, dodal dve podaji.

Calgary Flames so doma v Alberti z 0:2 klonili proti St. Louis Blues, kar je bil zanje še šesti poraz v nizu. Vratar Ty Conklin je obranil 34 strelov in še tretjič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. Gola za goste sta dosegla Patrik Berglund in David Perron.