14 ogledov

Maribor prekinil črno serijo

Interblock HiT Gorica Aleksandar Rodić Žurnal24 main
Mariborčani so v štajerskem derbiju 18. kola Prve lige Telekom ugnali nogometaše Celja, prerojeni Livar tudi v Gorici ni priznal poraza, Interblock in Nafta pa sta vknjižila minimalni zmagi.

Prva liga Telekom, 18. kolo

Nafta : Koper 1:0
Interblock : Primorje 1:0
Hit Gorica : Livar 1:1
MIK CM Celje : Maribor 0:2
Drava : Domžale 0:0

V štajerskem derbiju med domačo celjsko ekipo in Mariborčani je Pinnijeva četa doživela še šesti zaporedni poraz, od tega peti v prvenstvu. Na drugi strani je nogometašem iz štajerske prestolnice, ki jo je po tednu pretresov vodil stari znanec mariborskega nogometa Branko Horjak, le uspelo prekiniti niz štirih tekem brez zmage. Gostje so celjsko Areno Petrol zapustili z vzdignjenimi glavami predvsem zaradi dejstva, da so svoje priložnosti znali spremeniti v zadetek, medtem ko to domačim nogometašem ni uspelo.

Kazen za neizkoriščene priložnosti je sledila v 62. minuti, ko je Križnik v kazenskem prostoru zrušil Čadikovskega, Mihelič pa je bil neomajen pri izvajanju najstrožje kazni. V 70. minuti so Mariborčani ostali z igralcem manj, saj je Brulc kot zadnji človek obrambe zrušil Puca, kar je sodnik ocenil za prekršek za rdeč karton. Celjski nogometaši so vse karte vrgli v napad, praznino v obrambi pa so Mariborčani izkoristili v zadnji minuti sodnikovega podaljška, ko so prek Mujakoviča dosegli končni izid dvoboja.
mihelic_despot

Rene Mihelič podarjene priložnosti ni zapravil. © Saša Despot

Livar iz Ivančne Gorice nadaljuje uspešen niz in se po obupnem začetku že približuje svojim tekmecem v borbi za obstanek. Tokrat so Dolenjci iztržili še točko na težkem gostovanju pri Gorici.

Ljubljanski prvoligaš je potrdil zmago v Mariboru in vknjižil nove tri točke, s katerimi se je na prvenstveni razpredelnici še bolj približal vodilnim. Čeprav je imel ves čas tekme terensko premoč in bil predvsem v prvem polčasu nevarnejši nasprotnik, pa je do zmage prišel šele v zadnjih minutah, ko je za nasmehe na licih Ljubljančanov poskrbel Hrvat Rendulič.

Ljubljančani so prevladovali in si priigrali več priložnosti, toda Jolić, Rakovič, Pregelj in Zeljkovič niso našli poti do mreže. V drugem delu je imel Kosmač na dlani skalp Interblocka, a neoviran ni uspel premagati vratarja Interblocka Rozmana. Za zapravljeno priložnost so bili gosti kaznovani v 90. minuti, ko je po podaji Geriča edini zadetek na tekmi z lepim diagonalnim strelom dosegel Rendulič.

Nogometaši Nafte iz Lendave so sklenili tercet treh zaporednih tekem s primorskimi moštvi brez poraza. Po neodločenemu izidu proti Gorici in zmagi proti Primorju je tokrat v Lendavi padel še Koper.

Prvi zadetek je padel v 34. minuti, potem ko se je Čeh sam znašel pred Hasičem, nesebično podal do prostega Repine, ki je povedel na 1:0. Najlepšo priložnost je ekipa z Obale zapravila v 84. minuti, vendar je strel Ibejija zaustavila vratnica. V sodnikovem podaljšku je Mejač v svojem kazenskem prostoru zrušil Eteroviča in zaradi drugega rumenega kartona predčasno zapustil igrišče, "eksekutor" kazenskega strela pa je bil Eterovič, ki je tako postavil končni izid.

V nedeljo še zadnja tekma 18. kola. Na Ptuju bodo Domžale lovile osmo letošnjo zmago.