7 ogledov

Nov poraz Celticsov

Dragičevi soigralci (na sliki Leandro Barbosa) so brez večjih težav s 101:89 ugn Žurnal24 main
V ligi NBA so dan pred novim letom odigrali devet tekem. Izpostaviti velja nov poraz prvakov iz Bostona in prekinitev serije šestih porazov Udrihovih Sacramento Kingsov, ki so ugnali LA Clipperse.

LA Clippers : Sacramento 90:92

Beno Udrih in soigralci so se proti LA Clippersom veselili tesne zmage z 92:90. Nekdanji igralec Olimpije je na igrišču prebil nekaj več kot 27 minut, v katerih je prispeval 13 točk ter po dva skoka in asistenci. Najboljši pri Kraljih je bil sicer povratnik po poškodbi Kevin Martin, ki je prispeval 20 točk. Pri poražencih se je najbolj izkazal Eric Gordon s 24 točkami, medtem ko je Marcus Camby zbral kar 24 skokov. V eni izmed devetih tekem sta se pomerila tudi Atlanta in Indiana, za katero igra nekdanji reprezentančni kapetan Rašo Nesterović. Zmage so se s 110:104 veselili igralci Atlante, pri katerih je s 27 točkami blestel Joe Johnson. Nesterović je dobro izkoristil svojo minutažo, saj je v dobrih desetih minutah dosegel osem točk, a nobenega skoka, kar je za centra precej nenavadno. Od "slovenskih" moštev so se predstavili še Phoenix Sunsi, ki pa so do zmage nad Memphisom s 101:89 prišli brez pomoči Gorana Dragiča, ki na parket ni stopil zaradi bolezni. Od drugih tekem velja izpostaviti tretji poraz prvakov iz Bostona na zadnjih štirih tekmah. Tokrat so bili močnejši igralci Portlanda, ki so jih ugnali z 91:86.