14 ogledov

Helios brez težav zmagal

Košarkarji Geoplin Slovana in Zagreba so se v 6. kolu morali sprijazniti s poraz Žurnal24 main
Prvi dve tekmi 6. kola lige NLB sta posretgli s prepričljivo zmago in porazom dveh domačih ekip. Helios je slavil v Zagrebu, Slovan pa je bil poražen v Beogradu. Olimpija igra v nedeljo.

Vojvodina : Budućnost 79:73

Košarkarji Heliosa so kljub težavam, ki jih imajo igralci – nazadnje se je na seznam poškodovanih vpisal še David Moro – zabeležili novo zmago. Čeprav so si v Zagrebu po zmagi nad Geoplinom Slovanom želeli še en slovenski skalp, jim to ni uspelo. Če je bila prva četrtina še dokaj izenačena, so nato Domžalčani pohodili plin in si počasi začeli nabirati prednost, ki so jo uspešno zadržali do konca tekme – slavili so z 79:70 (61:45, 40:34, 23:19). Pri Zagrebu je bil znova razigran njihov najboljši strelec Jakov Vladović z 21 točkami. Nasprotno je bilo v domžalskih vrstah več razpoloženih strelcev; Jack Paul Ingram je k zmagi prispeval 16 točk, Aleksej Laškevič 15, Dario Krejić pa 14.

Še en poraz Geoplin Slovana
Precej slabše kot Domžalčanom se je tokrat godilo Ljubljančanom. Košarkarji beograjskega FMP so z visoko zmago s 97:75 (70:55, 55:30, 34:14) še enkrat pokazali, da so v domači dvorani težko premagljivi. Tekma je bila pravzaprav odločena že v uvodnih minutah, ko igra Slovanu nikakor ni stekla – prvi točki so dosegli šele v tretji minuti, domači pa so pridno poviševali svojo prednost. Ob koncu prve četrtine je ta znašala že 20 točk. V nadaljevanju so se Ljubljančani v igri sicer pobrali, odigrali bolj izenačeno drugo četrtino, v tretji prednost Beograjčanov nekoliko znižali, a je zaključek tekme spet pripadel domačim. Najboljši strelec domačih je bil Zoran Erceg s 17 točkami, pri Slovanu pa sta se izkazala Enique Clemons (20) in Marko Jovanović (19).