5 ogledov

Velenjčani praznih rok iz Španije

Ciudad Real je naše predstavnike porazil že na začetku tekme. Žurnal24 main
Rokometaši Gorenja iz Velenja so v petem kolu Lige prvakov gostovali pri španskem Ciudad Realu, ki je naše predstavnike premagal s 30:24. V zadnjem kolu se bodo Velenjčani soočili z Montpellierjem.

Liga prvakov, 2.  del, 5. kolo

Gummersbach : Montpellier 30:25
C. Real : Gorenje 30:24

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 5. kolu drugega dela evropske Lige prvakov (skupina 2) v gosteh izgubili s španskim Ciudad Realom s 24:30 (11:18). Velenjska zasedba je že pred odhodom v špansko kraljevsko mesto izobesila veliko belo zastavo in napovedala, da jih v zadnjem delu sezone bolj kot obračuna s Ciudad Realom in Montpellierjem zanima končnica in boj za naslov državnega prvaka. Temu primerna je bila - predvsem to velja za igro v prvih tridesetih minutah - tudi njihova predstava proti sloviti ekipi z mednarodnimi rokometnimi velemojstri, v kateri so svoje mesto našli tudi slovenska reprezentanta Aleš Pajovič in Uroš Zorman ter nekdanji ostrostrelec slovenske izbrane vrste in Celja Pivovarne Laško - Belorus Sergej Rutenka .

Sergej Rutenka je spet rešetal mrežo mrežo Gorenja. © Saša Despot

Velenjski "izlet" na Pirenejski polotok je bil odločen že v zgodnjem obdobju tekme, kapetan Sebastjan Sovič in druščina pa so lahko v nadaljevanju le občudovali za vsaj razred kakovostnejše tekmece, ki so do konca prvega polčasa z enostavnimi akcijami in veliko lahkoto rešetali mrežo sicer dokaj razpoloženega vratarja Primoža Prošta . Že po šestih minutah se je na stropu dvorane Quijote v Ciudad Realu svetil izid 4:0 v korist domače ekipe, slovenska pa je prvi gol dosegla šele po dobrih šestih minutah igre, ko je srbskega čuvaja mreže s španskim potnim listom Arpada Šterbika premagal Luka Dobelšek .

V prvih petnajstih minutah sta bila neusmiljena predvsem Rutenka in danski krožni napadalec Torsten Laen , v nadaljevanju pa se je seznam domačih strelcev močno razširil. V prvem delu tekme so si gostitelji najvišjo prednost priigrali v 23. minuti, ko so povedli z devetimi goli prednosti (15:6), polčas pa zaključili s sedmimi (18:11). Izbranci hrvaškega stratega na velenjski klopi Ivice Obrvana so v drugem polčasu zaigrali malce bolj bojevito in dobro izkoristili zaspanost domačih zvezdnikov. V 34. minuti so se jim približali na pet golov zaostanka (14:19), dobro pa so prestali tudi obdobje, ko so imeli na igrišču dva igralca manj, saj sta bila v razmaku le nekaj sekund izključena Marko Oštir in Matjaž Mlakar.

Proti Ciudad Realu ni šlo. Kako se bo razpletla še zadnja tekma drugega dela Lige prvakov proti Montpellierju? © Saša Despot

V 52. minuti so znižali na 22:26, kar pa je bila predvsem posledica dejstva, da je španski zasedbi v drugi polovici tekme močno padla motivacija. A zmaga domače ekipe v nobenem trenutku ni bila ogrožena, z rutinsko zmago pa si je na stežaj odprla vrata za nastop v polfinalu najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini. V zadnjem domačem obračunu ji zadostuje že točka proti nemškemu Gummersbachu , medtem ko velenjsko ekipo konec tega tedna čaka potovanje v francoski Montpellier.