19 ogledov

Nole brez možnosti proti Nadalu

Rafael Nadal
1/8
Rafael Nadal je v skupini A na zaključnem teniškem turnirju v Londonu dosegel še drugo zmago. Po Roddicku je s 7:5 in 6:2 padel še Srb Novak Djoković. Berdych porazil Roddicka.

Prvi niz je Nadal v svojo korist obrnil v 11. igri, ko je Djokoviću še drugič odvzel začetni udarec in se veselil končne zmage v prvem setu s 7:5. Djoković, ki je imel skozi celoten dvoboj težave z očesom, se po izgubljenem prvem nizu ni več pobral in drugi niz je bil le še formalnost (6:2). Z zmago je Španec nekaj upanja na napredovanje vrnil Andyju Roddicku, ki je že v popoldanskih urah izgubil proti Tomasu Berdychu.

Dobra igra Roddicka je razpadla pri izidu 5:4 v njegovo korist in vodstvu s 40:15 na servis nasprotnika, ko je Berdych ubranil obe brejk žogici. Roddick je nato izgubil svojo servisno igro in izgubil prvi niz. V drugem je Čeh izkoristil svojo brejk priložnost v peti igri, Roddick pa se močnemu serverju s Češke ni mogel več postaviti po robu.