24 ogledov

Kralji zmagali brez prispevka Kopija

Anže Kopitar je na 75 tekmah letošnje sezone dosegel 25 golov. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Anže Kopitar je po šestih tekmah (6 golov, 4 podaje) prvič ostal brez točke, a so Los Angeles Kings kljub temu prišli do nove zmage. S 6:1 so padli Nashville Predators. Blestel Ryan Smith.

Moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings je v noči na nedeljo v gosteh premagalo Nashville Predators s kar 6:1. Slovenski igralec Anže Kopitar je vknjižil tri strele na gol in na koncu ostal brez točke. Ryan Smith je za kralje prispeval 2 gola. Los Angeles bo v nedeljo zvečer igral v Chicagu, s katerim si deli enako število točk (37). Kralji za vodilnim moštvom zahodne konference Detroitom zaostajajo za šest točk.

Ekipi Kings se je v celoti uresničil njihov načrt o zmagi v Nashvillu, saj so računali, da bodo "predatorji" po petkovi zmagi v New Jerseyju (3:1) vsaj malo utrujeni. "Vedeli smo, da jih je čakal naporen let domov in da bodo imeli utrujene noge, zato smo že takoj v prvi tretjini planili po njih in jih ujeli nepripravljene," je po tekmi scenarij uspeha razkril Drew Doughty.

Računa niso delali brez krčmarja. Najšibkejši člen domačih je bil čuvaj mreže, saj finski vratar Nashvilla Pekka Rinne zaradi poškodbe ni stopil na led. Los Angeles si je tako visoko vodstvo (3:0) priigral že v prvih desetih minutah dvoboja, ko so mrežo Andersa Lindbacka, preden ga je zamenjal novinec Mark Dekanich, zatresli Justin Williams, Trevor Lewis in Doughty. Williams je prvi gol celo dal po prvih 15 sekundah tekme. Zamenjava v vratih domačega moštva je za kratek čas spremenila potek tekme, ko je razliko znižal Steve Sullivan, a je že dobrih pet minut kasneje v polno zadel Ryan Smyth, ki se je vpisal med strelce tudi v drugi tretjini. V vrsti Los Angelesa je pred tem zadel še Ukrajinec Aleksej Ponikarovski.

Kralji so s tem prekinili pet tekem trajajoči zmagoviti niz Nashvilla, ki je imel za sabo najboljšo serijo v sezoni. Vratar Kraljev Jonathan Bernier je zbral 29 obramb, Los Angeles pa je slavil petič na zadnjih sedmih tekmah.

Vodilno moštvo lige NHL Philadelphia Flyers je v New Yorku proti moštvu Rangers vpisalo peto zaporedno zmago (4:1). Ekipa New York Islanders pa je doma izgubila šele po kazenskih strelih proti Phoenix Coyotes (3:4).