9 ogledov

Boki in Rašo do zmage

Boštjan Nachbar je slavil zmago nad Chicagom. Žurnal24 main
V noči iz srede na četrtek so bile odigrane tekme lige NBA. Na pohodu sta bila dva Slovenca. Nesterovič je s Torontom je premagal Philadelphio (106:97), Nachbar pa v dresu New Jerseyja Chicago (112:103).

Denver : Seattle 120:103

Napeto je bilo v Chicagu, kjer je New Jersey šele po podaljšku strl odpor "Bikov“. Sprva sicer ni kazalo, da bodo gledalci priče drami, saj je Chicago potreboval več kot polovico tekme, da je prišel v tekmovalni ritem. Zaostanek 15 točk po prvem delu tekme je v simultanki izničil Ben Gordon, ki je gostiteljem vrnil upanje na zmago, a ga je v odločilnih trenutkih razblinil košarkar New Jerseyja Antonie Wright. V zadnji četrtini in podaljšku je dosegel 14 od skupno 21 točk. Jason Kidd je še enkrat več uspešno razigraval svoje soigralce in se na koncu ustavil pri 13 asistencah. Richard Jefferson je dosege 29, Vince Carter pa 24 točk. Vse pomembnejšo vlogo v ekipi pa ima Slovenec Boštjan Nachbar, ki je v 20 minutah dosegel 10 točk, dvakrat skočil za žogo in enkrat podal.

Ekipa Toronto Raptors je na prvi tekmi rednega dela vknjižil prvo zmago. Slovenski reprezentant Radoslav Nesterovič je v dvanajstih minutah, ki jih je prebil na parketu, dosegel 4 točke in k temu dodal še dva skoka. Pri Torontu je z dvajsetimi točkami in petimi skoki blestel Italijan Andrea Bargnani, ki ga je z dvanajstimi asistencami uspešno zaposloval T. J. Ford. Strelec tekme je bil z 29 točkami košarkar Philadelphie Andre Iguodala.