13 ogledov

Nachbar: To še ni pravo

Goran Jagodnik je s svojimi izkušnjami igralec, ki bi si ga v svoji ekipi želel
1/9
Slovenska košarkarska reprezentanca je v tretji pripravljalni tekmi ugnala evropske prvake Ruse (78:62). V Tivoliju so se naši zares izkazali, kar vliva optimizem pred nadaljevanjem priprav.

Brez prvih zvezdnikov

Za rusko reprezentanco nista nastopila (in ne bosta niti na EP) John Robert Holden in Andrej Kirilenko.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v tretji pripravljalni tekmi prišla še do tretje zmage. Ta pa je najodmevnejša, saj je bila dosežena proti evropskim prvakom Rusom, ki so v polnem Tivoliju padli z rezultatom 78:62. Slovenija je igrala zelo dobro, pogumno, napadalne akcije so bile tekoče, čeprav ni igral Beno Udrih, ki ima težave z bolečo prepono, manjkal pa je tudi Saša Vujačić, ki je v Mariboru na zdravljenju poškodovanega kolena.  Polno dvorano so naši razveselili tudi z nekaj duhovitimi akcijami, naj poteza tekma pa je bila Nachbarjeva podaja brez pogleda proti Urošu Slokarju, ki je dosegel koš. Najboljši del tekme pa je bila zadnja četrtina, ko je Slovenija odigrala odlično v obrambi, Goran Dragič je zaustavil organizatorja Rusov Antona Ponkrašova in prednost belih je poskočila kar na 16 točk. Jure Zdovc je tako kot na prvih dveh srečanjih minute na igrišču enakomerno porazdelil med večino svojih varovancev z izjemo Sama Udriha in Gašperja Vidmarja.

Boštjan Nachbar je po tekmi povedal: "To še ni bilo tisto pravo, zagotovo pa veliko bolje kot na prejšnjih dveh tekmah. Zavedati se moramo, da smo oboji šele začeli s pripravami na parketu. Motiviranosti nam ni manjkalo, saj smo nastopili pred polnim hramom slovenske košarke in pred širno Slovenijo, ki nas je spremljala pred televizijskimi ekrani. Ob takem pristopu bi danes lahko premagali tudi boljše ekipe od evropskih prvakov."