9 ogledov

Dallas le našel luknji za zmago

Ilja Brizgalov Reuters
V ligi NHL so hokejisti Dallasa v zadnji tretjini z dvema zadetkoma strli Phoenixa , ki je vodil do 52. minute, na koncu pa priznal poraz z 1:2.

Liga NHL

Dallas : Phoenix 2:1

Phoenix je na gostovanju pri vodilnem moštvu pacifiške divizije že v šesti minuti v vodstvo popeljal nekdanji igralec Dallasa Niko Kapanen . Vratar Kojotov iz Phoenixa Ilija Brizgalov je s svojimi bravuroznimi obrambami, skupaj je obranil 42 strelov, Zvezde spravljal v obup, a je Steve Ott v 52. minuti le našel luknjo in plošček spravil v mrežo odličnega Brizgalova. Zmago je Dallasu pet minut kasneje, z zadetkom z igralcem več in po podaji Jere Lehtinena , zagotovil Mike Modano.

Za Modana je to 16. gol v sezoni in že 523. gol v ligi NHL, kar je rekord med ameriškimi hokejisti. "Brizgalov je eden najboljših vratarjev, ki lahko s svojimi obrambami popolnoma razoroži napadalce. Danes je bil odličen, tudi pri zadetkih, ki smo jih dosegli je imel malo smole," je vratarja nasprotnega moštva po srečanju hvalil strelec zmagovitega zadetka Modano.

Mike Modano je zabil že svoj 16 gol v sezoni in 523 v karieri, kar je največ med ameriškimi hokejisti. © Action Images

Dallas je zmagal sedmič zapored in s tem četrtič ponovil klubski rekord. Nazadnje je Zvezdam to uspelo 22. decembra leta 1997. Dallas je še povečal prednost v Pacifiški diviziji, kjer San Jose in prvaki iz Anaheima zaostajajo za šest točk. Brizgalov, ki je zaustavil prvih 40 strelov, preden mu je Ott z leve strani zabil gol preko njegove desne rame, po tekmi dejal: "Moštvu sem dal priložnost, da zmaga. To je moja naloga. Igral sem dobro, bili smo tako blizu zmage, a se nam na koncu ni izšlo. Še težje mi je, ker sem mrežo toliko časa ohranil nedotaknjeno in je poraz prišel v zadnjih minutah srečanja."