20 ogledov

Goričani na Finsko z golom prednosti

Goriški nogometaši so v prvi tekmi drugega predkola Evropske lige zasluženo zmag Žurnal24 main
Nogometaši Hita Gorice so v prvi tekmi drugega kola kvalifikacij za Evropsko ligo doma premagali finski Lahti z 1:0. Edini gol je v 39. minuti dosegel Kršič. Povratna tekma bo 23. julija.

Evropska liga, drugo predkolo, prve tekme:

Hit Gorica : Lahti 1:0
VSI IZIDI IN TEKME V ŽIVO

Goriški nogometaši so v prvi tekmi drugega predkola Evropske lige zasluženo z 1:0 premagali Lahti in si tako pripravili dobro izhodišče za skupno slavje na povratni tekmi na Finskem čez en teden. Nogometaši Lahtija so tekmo začeli zelo previdno in defenzivno naravnani, tako da so imeli Novogoričani obilo težav v napadu. Zelo dejaven je bil Galešić, ki se je še posebej izkazal v deveti minuti, ko je z 20 metrov meril nekoliko previsoko. Finska igra v napadu se je vrtela okrog nekdanjega zvezdnika Ajaxa, Barcelone in Liverpoola Litmanena , ki je soigralcem delil uporabne žoge. Najnevarnejša sta bila Rafael, ki je meril mimo daljše vratnice, in Korte, ki pa se mu je po robu postavil Simčič. Potem ko slovenskim podprvakom nikakor ni uspelo prebiti disciplinirane in dobro postavljene obrambe Skandinavcev, je za veselje domačih privržencev poskrbel Kršič. Šest minut pred iztekom prvega dela je mojstrsko zadel s prostega strela s kakšnih 28 metrov. Žoga je zadela desno vratnico, od koder se je odbila v mrežo.

V drugem polčasu so Finci nekoliko aktivneje igrali tudi v napadu. V 52. minuti je nevarno s 25 metrov streljal gostujoči kapetan Vanninen, a se je goriški vratar Simčič izkazal in žogo z lepo obrambo preusmeril v kot. Tudi Srebrničevi varovanci so si želeli ugodnejšega izida in nekajkrat nevarno zapretili. Strel Velikonje je madžarski vratar v vratih Lahtija Szentpeteri odbil, nakar je Galešić meril previsoko. V 70. minuti so gostje, ki so igrali s postavitvijo 4-2-3-1, izpeljali hiter protinapad, a je Korte udaril mimo daljše vratnice. Sledil je nevaren napad belo-modrih, Demirović pa je iztržil le kot. Najlepšo priložnost za drugi gol je v 81. minuti zapravil najboljši igralec srečanja Galešić, ki je preigral nekaj gostujočih branilcev in se sam znašel pred vrati, a mu je veselje preprečil Szentpeteri. Povratna tekma bo na sporedu v četrtek, 23. julija, ob 17.30 po slovenskem času v Lahtiju.