15 ogledov

Slovan in Helios suvereno napadata

Primož Skok (na sliki), Mensud Julevič in Jure Eržen niso bili dovolj za presneč Žurnal24 main
Košarkarji Geoplin Slovana so v 9. kolu lige UPC Telemach za prvaka premagali TCG Mercator. Suveren je bil tudi Helios proti Zlatorogu, Krka pa je visoko premagala Elektro.

Liga UPC Telemach, 9. kolo

G. Slovan : TCG Mercator 90:72
Helios : Z. Laško 76:60
Krka : Elektra 91:76
L. Koper : U. Olimpija 65:77

Košarkarji Geoplin Slovana so na Kodeljevem vknjižili suvereno zmago, kar je po dveh zaporednih porazih znova lepša popotnica na poti do polfinala, ki ostaja glavni cilj moštva. Plinarji so ves čas nadzirali potek igre, vse četrtine pa so tako več kot upravičeno pripadle varovancem Rudolfa Juga . Z 21 točkami je blestel Johnson, z razdalje pa se je s štirimi zadetimi trojkami izkazal Clemons. Igralci Mercatorja so na drugi strani stavili na Eržena, Juleviča in Skoka, ki so bili nevarni z vseh položajev, a jih je na koncu pokopal prav met z razdalje, saj so v 23 poskusih le trikrat zadeli za tri točke. Čeprav se varovanci Matica Vidica v Ljubljano niso odpravili z belo zastavo, so morali na koncu le priznati premoč boljšim gostiteljem. Julevič je na koncu vknjižil 19 točk, Eržen pa 16.

Košarkarji Heliosa nadaljujejo svoj pohod na vrh. © KZS

Po dveh zaporednih porazih so košarkarji Heliosa drugič zapored, sicer pa že sedmič v ligi za prvaka okusili slast zmage, s katero so prekinili niz štirih zaporednih zmagah Laščanov. Čeprav so zadnje zmage Zlatoroga kazale na dobro formo, pa Laščani v Domžalah praktično niti v enem trenutku niso bili blizu uspehu. Prvi koš so prek Harrisa dosegli šele po treh minutah igre za znižanje na 2:8. Približno dve minuti in pol pred koncem prve četrtine je sicer kazalo, da so se Laščani otresli pritiska, saj so se približali na dve točki zaostanka (10:12), a nato so spet obstali. Nabiranje zaostanka se je nadaljevalo tudi v drugi četrtini, ob odmoru je razlika znašala že 19 točk, s podobno prednostjo pa so Domžalčani tekmo pripeljali do konca.

Novomeščani so prekinili niz štirih porazov. © KZS

Košarkarji Krke so po štirih zaporednih porazih očitno zašli v krizo, kar pa se jim na tokratni tekmi proti Elektri ni poznalo. Od vsega začetka so narekovali ritem igre, prepričljivo vodili od začetka do konca in vse do zaključne sirene ničesar niso prepustili naključju. Trener Krke Rade Mijanović je od prve minute naprej stavil na agresivno in odločno igro, košarkarji Elektre pa v tekmo niso krenili stoodstotno. Ekipi se je poznal tudi precej naporen ritem tekmovanja, ki je zahteval tudi davek, tako da se igralci iz Šoštanja že dalj časa otepajo poškodb. Vse to je botrovalo novemu porazu, Elektra pa še naprej kroji rep lestvice v DP. Z 22 točkami je bil najučinkovitejši Vrečko, ki je vknjižil tudi štiri trojke.

Union Olimpija je zaradi zaključka lige NLB že predčasno odigrala srečanje 9. kola, v katerem je gostovala pri Luki Koper . Ljubljančani so na Obali slavili s 77:65. V prihodnjem kolu bodo v torek, 29. aprila košarkarji Heliosa gostovali pri moštvu TCG Mercator. Krka bo v sredo, 30. aprila gostovala pri trenutno vodilni Union Olimpiji, medtem ko bo Elektra Esotech isti dan gostila Geoplin Slovan. Laščani bodo v sredo gostili Luko Koper.