6 ogledov

Malo spoštovanja za Kralje, prosim!

Anže Kopitar je s podajo pri prvem golu sodeloval pri zmagi nad Dallasom. Žurnal24 main
Sobotni večer v hokejski ligi NHL je bil tokrat spet srečen za hokejiste Los Angelesa. Kralji so s 4:2 premagali Dallas, Kopitar pa je pri prepričljivi zmagi sodeloval s podajo pri prvem golu.

*kazenski streli

Hokejisti Los Angelesa so končno spet imeli svoj večer v severnoameriški hokejski ligi. S 4:2 so prepričljivo premagali hokejiste Dallasa, pri novi zmagi Kraljev pa je s točko za podajo sodeloval tudi edini slovenski predstavnik v ligi NHL Anže Kopitar. Prvi so sicer zadeli gostitelji – za Zvezde je po 13 minutah srečanja in ob premoči na ledu zadel Brenden Morrow. Druga tretjina tekme je bila izenačena: najprej je mrežo Zvezd po podaji Mika Cammallerija in Anžeta Kopitarja načel Rob Blake, nekaj minut pozneje pa je za vodstvo 2:1 zadel Stu Barnes.

Tekma se je v korist Kopitarjevih Kraljev obrnila v zadnjih treh minutah srečanja, ko so Kralji še trikrat zatresli mrežo nasprotnikov. V razmiku ene minute je dvakrat zadel Michal Handzus, enkrat pa Lubomir Visnovsky. Sploh so Kralji v zadnjem delu tekme povsem nadigrali gostitelje, ki so izgubili že četrtič zapored. "Res je slišati klišejsko, ampak tekma traja 60 minut," je po tekmi povedal član poraženih Zvezd Steve Ott. "55 minut ni dovolj, še posebej ne proti mladi, zmag lačni ekipi." S takšnim pristopom k igri logično niso zadovoljni niti njegovi soigralci, bolj veseli pa so bili v kalifornijskem taboru. "Naša usoda je zapečatena," je povedal Rob Blake. "Smo izven končnice. Želimo si le nekaj spoštovanja in mislim, da smo danes to dobili."