14 ogledov

Olimpija po dveh porazih do zmage

Jagodnik je tokrat dosegel 12 točk. (Foto: Boštjan Tacol) Žurnal24 main
Po dveh šokantnih porazih z Geoplinom Slovanom in Zlatorogom so se košarkarji Uniona Olimpije vrnili v zmagovalne tirnice.

Na gostovanju na Polzeli so premagali domače Hopse, ki so tako zabeležili tretji zaporedni poraz. Izgubili so proti trenutno prvim trem ekipam v ligi Telemach: Krki, Zlatorogu in Unionu Olimpiji.

Varovanci Jureta Zdovca so znova potrebovali kar nekaj časa, da so v svojih glavah preklopili z evroligaških parketov na dvorano na Polzeli oziroma za nekaj uri pozabili na zelo pomembno srečanje, ki jih čaka prihodnji teden v polfinalu zaključnega turnirja lige NLB.

V prvem polčasu so bili namreč gostitelji povsem enakovreden tekmec, ki je na odmor odšel s poravnanim izidom, v tretji četrtini pa so zeleno-beli vendarle pritisnili na plin in odločili zmagovalca. Ta del igre je Union Olimpija dobila s 26:15, ker je imela v zadnji četrtini dovolj razpoloženih igralcev – Šermadini 19, Ilievski 13, Gregory 13, Jagodnik 12, Ožbolt 10, zato je prednost tudi brez težav zadržala.

Krka gladko do zmage
Krka
je na neenakovrednem srečanju na domačih tleh upravičila vlogo očitnega favorita, ekipa je nekoliko "spala" le v prvem polčasu. Ko so varovanci trenerja Aleksandra Đikića vzeli vajeti igre v svoje roke, je bilo na parketu dvorane mogoče videti le še moštvo Krke.

Mariborčani v tekmo sicer niso krenili z belo zastavo. Upirali so se vse do polovice druge četrtine, nato pa na odmor že odšli s precejšnjim zaostankom. Prednost na tekmi so igralci trenerja Slobodana Rmuša imeli pri 8:10 in nazadnje pri 17:18, nato pa je na svojem igrišču zagospodarila Krka, ki je navdušila domače gledalce. Mariborčanom se je poznala odsotnost obolelega Bojana Jovanoviča, prav tako pa ni igral Saša Mučič, ki ga pestijo težave s hrbtom.

V vrsti domačih je bil najučinkovitejši Chris Booker, ki je ob 24 točkah zadel tudi vseh šest prostih metov, pri Mariborčanih pa je 19 točk vknjižil Ilija Zolotić. Velja omeniti še dosežek mladega košarkarja Krke Marka Kastelica, ki je v pičlih 14 minutah dosegel kar 11 točk z metom 2/2 za dve, 2/3 za tri in 1/1 s črte prostih metov.