20 ogledov

Poljaki odpravili Hrvaško s šestimi goli

Hrvati so po visokem porazu proti Sloveniji klonili tudi proti Poljakom. (Foto: Žurnal24 main
Hokejska reprezentanca Madžarske je v tekmi 4. kola svetovnega prvenstva divizije I (skupina B) v Ljubljani premagala Veliko Britanijo z 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Podobno kot dan prej Slovenci so imeli veliko težav z Veliko Britanijo tudi favorizirani Madžari. Krisztian Palkovics in soigralci so sicer več napadali, toda britanska obramba na čelu z vratarjem Stephenom Murphyjem je bila nepremagljiva. Prva tretjina se je tako končala brez golov, brez priložnosti pa niso bili niti Britanci, saj se je moral Zoltan Hetenyi nekajkrat potruditi, da je na madžarski strani semaforja ostala ničla.

Šele na polovici tekme so Madžari dosegli prvi gol, ob številčni prednosti je plošček za hrbet Murphyja potisnil Daniel Fekete. A to je bil edini zadetek v tej tretjini in Madžarska je ubrala podobno pot kot v torek Slovenija. Tudi z golom na začetku zadnje tretjine, uspešen je bil Palkovics, za vodstvo z 2:0. Madžari pa nato niso imeli padca v igri in so prednost znali obdržati. Britanci so bili blizu scenariju s prejšnje tekme v zadnji minuti, toda Ashley Tait je zgrešil kazenski strel in ostalo je pri 2:0 za Madžare.

Madžarska ima tako še poln izkupiček na SP in je na vrhu lestvice, Britanci pa nimajo več niti teoretičnih možnosti za prvo mesto.

Hrvati vnovič poraženi
Na prvi tekmi je Poljska premagala Hrvaško s 6:0 (3:0, 2:0, 1:0). Hrvati so po pričakovanjih še četrtič na tem SP doživeli poraz. Tokrat so jih s 6:0 premagali Poljaki. Ti so vse delo opravili že do 14. minute, ko je Mikolaj Lopuski zadel za 3:0. Pred njim sta bila uspešna Jaroslaw Rzesszutko in Mateusz Danieluk, v drugi tretjini pa še Grzegorz Pasiut in Tomasz Malašinski, slednji z igralcem manj na ledu. Poljski uspeh je v zadnji minuti tekme potrdil Rafal Dutka.