28 ogledov

Celje: zmaga in bržkone prihod Požuna

Momir Rnić in soigralci so Slovancu zabili 36 zadetkov. (Foto: Gregor Katič) Žurnal24 main
Pred derbijem z Gorenjem so Celjani prvo tekmo po odstopu Zvonimirja Serdarušića dobili s 36:27. Njihova žrtev je bil Slovan. V Zlatorog prihaja novi trener: to naj bi bil Miro Požun.
V Zlatorogu se je govorilo, da bo novi trener bržkone Miro Požun.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v devetem kolu domačega prvenstva premagali ekipo ljubljanskega Slovana. Po odstopu Zvonimirja Serdarušiča je ekipo ob pomoči Tomaža Ocvirka vodil Herman Wirth. Zaradi poškodbe je pri domačih manjkal Luka Žvižej, ki ga v ponedeljek čaka operacija v celjski bolnišnici, Uroš Zorman pa je bil v postavi, a  ni nastopil, prvič pa se je po poškodbi v postavo uvrstil Aljoša Rezar. In slednji je začel tekmo ter se takoj izkazal. Pivovarji so ves prvi del igre vztrajali z obrambo 5:1, kjer je sprednjega igral Edi Kokšarov. V prvih dvajsetih minutah je obramba delovala, takrat so Celjani prišli do najvišje prednosti (+7), nato pa so gostje ob dveh izključitvah v domačih vrstah znižali na štiri zadetke razlike ob polčasu.

12. Šmartno 2

Slovan se je v 34. minuti približal na tri zadetke zaostanka. Stvari sta v dobri minuti na svoje postavila Momir Rnič in David Razgor, ki sta razliko povišala na šest razlike. Še naprej je blestel Rezar, ki je do konca zbral kar dvajset obramb. Po zaslugi teh obramb so pivovarji vztrajno višali prednost, odlično pa so odigrali tudi z igralcem manj.  V zadnjih desetih minutah tekme so pivovarji še enkrat stopili na plin, kljub kar velikemu številu tehničnih napak, pa jih je ves čas krasila borbenost za vsako žogo, to pa so znali nagraditi tudi maloštevilčni gledalci v dvorani Zlatorog. Celjani so prav v zadnjih minutah tekme prišli do najvišje prednosti, ta pa je po izteku časa kazala devet zadetkov (36:27).