4 ogledov

Medveščak do zmage v zadnji minuti

Medveščak je po Jesenicah ugnal tudi Olimpijo. Žurnal24 main
Igralci Medveščaka tudi po srečanju proti Tilii Olimpiji v 3. kolu lige Ebel ostajajo nepremagani, saj so zmaje z zadetkom v zadnji minuti ugnali z 1:0. Acroni Jesenice gladko s 4:0 klonile v Gradcu.

NE SPREGLEJTE!

Vsi izidi lige Ebel v živo!

Hokejisti zagrebškega Medveščaka so v tretjem kolu lige Ebel z zadetkom v zadnji minuti z 1:0 ugnali Tilio Olimpijo . Medveščak je v prvih kolih hit sezone lige Ebel, za popoln izkupiček pa je na nesrečo slovenskih podprvakov vsega 17 sekund pred koncem tekme poskrbel tudi v tretjem kolu. Dvoboj v Zagrebu je bil tokrat v znamenju dobrih obramb in vratarjev, domačega Roberta Kristana in Norma Maracla pri gostih. Slednji se je prvič zares izkazal v 17. minuti, ko se je bliskovito vrgel pred vrata in ubranil strel domačih na prej nebranjena vrata. Domači so imeli v uvodni tretjini rahlo premoč, ki pa je niso znali izkoristiti.

V nadaljevanju bi Ljubljančane lahko, celo ob igralcu manj na ledu, do vodstva popeljal Brendan Yarema , a je bil Kristan uspešnejši. Pri domačih pa je bil največja nevarnost za Maracla Joel Prpic . Gostje so se v drugem delu ubranili tudi številčne prednosti Medveščaka, a nato niso znali izkoristiti svoje priložnosti ob igri 5-4. Luka Žagar je domače spet skorajda pripeljal do vodstva v začetku zadnjega dela. Takrat so hokejisti Olimpije potrebovali več minut, da so se rešili pritiska, ko pa so se zbrali, sta nevarno zapretila Frank Banham in Tomaž Vnuk . Kazalo je, da se bo tekma prevesila v podaljšek, toda domači navijači so se razveselili vsega 17 sekund pred koncem. Takrat je z leve strani Alan Letang natančno meril v višini rame Maracla. Zadnji obupan poskus gostov v igri brez vratarja ni obrodil sadov in Zagrebčani so se veselili še šeste točke v svoji krstni sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva.

Tomaž Razingar in soigralci še vedno ostajajo brez zmage. © Saša Despot

Jeseničani ostajajo brez zmage
Drugi slovenski predstavnik, Acroni Jesenice , tudi po tretjem kolu ostaja brez osvojene točke. Tokrat je bil močnejši Gradec , ki je takoj prevzel pobudo, a pravih priložnosti ni bilo. Gostje so imeli prvi številčno prednost, a je niso izkoristili. To je uspelo gostiteljem, ki so v deseti minuti ob številčni prednosti plošček zbezali za hrbet jeseniškega vratarja Gabra Glaviča , ki je svoje delo v prvi tretjini sicer dobro opravil.

Ko je bil v 43. sekundi drugega dela izključen Cristoph Harand , so gostje močno pritisnili, a je bil domači čuvaj mreže Fabian Weinhandl zanesljiv. Jeseničani so napadali, imeli priložnosti, zadeli pa niso. Sledil je šok za goste, mat v dveh potezah. Najprej je v 30. minuti na 2:0 povišal Eric Healey , čez 30 sekund pa je bilo na semaforju že 3:0, uspešen je bil Jean Philippe Pare . Blizu zadetka je bil za železarje v 34. minuti kapetan Tomaž Razingar , a je domači vratar preprečil znižanje.

Nova priložnost za zadetek se je gostom ponudila že ob uvodu sklepnega dela, ko so imeli številčno prednost, a je niso izkoristili. Domača obramba je bila čvrsta in neprebojna, tako kot tudi jeseniška. Preobrata ni bilo, za piko na i pa je poskrbel Greg Day z zadetkom dve minuti pred koncem. Jeseničani se bodo v nedeljo prvič v tej sezoni predstavili tudi domačim ljubiteljem hokeja, ko bodo na Jesenice prišli hokejisti iz Szekesfehervarja .