LA Clippers
: Memphis 100:86
Golden State : Boston 119:117
* podaljšek

Sredin večer v severnoameriški košarkarski ligi je bil v znamenju srečanj Shaquillea O'Neala in Mikea Bibbyja s svojima nekdanjima ekipama. O'Neal, ki je k Phoenixu prestopil že konec januarja, a zaradi manjše poškodbe v njihovem dresu prej še ni zaigral, se je v mesto angelov vrnil prav na večer svojega krstnega nastopa v dresu Sonc, nasprotniki pa so bili nekdaj njegovi Jezerniki , ki so se na koncu tudi veselili zmage s 130:124. Pri Jezernikih je prednjačil Kobe Bryant , ki je z 41 točkami O'Nealu pokvaril prvi večer z novo ekipo. Izdatno sta mu pomagala še Pau Gasol (29 točk) in Lamar Odom (22), Saša Vujačič pa je k šesti zaporedni zmagi Jezernikov prispeval 15 točk v 24 minutah. Prav toliko jih je na drugi strani zbral tudi O'Neal. Njegovi nekdanji soigralci, ki jih je trikrat popeljal do naslova prvakov, so tokrat prevladovali na parketu in večji del tekme nadzorovali njen potek, v izenačenem zaključku pa so bili tudi po nerodnosti O'Neala, ki je pod košem s komolcem udaril svojega soigralca Bella, ki je nato moral zapustiti igro, srečnejši košarkarji iz Kalifornije.

Beno Udrih spet vodi igro Sacramenta. © Action Images

Podobno kot O'Neal se po svojem krstnem nastopu za Atlanto ni veselil Mike Bibby . Po njegovem odhodu iz Sacramenta se je v prvi peterki Kraljev spet izpraznilo mesto za Bena Udriha , ki je svojo priložnost tokrat dobro izkoristil. V 36 minutah je zbral 18 točk, deset podaj in tri skoke, razigrala pa sta se tudi Ron Artest (29) in Kevin Martin (26). Njihov nekdanji soigralec Bibby, ki je bil drugi strelec v svoji ekipi, je zbral 18 točk.

Sredin večer je bil deloven tudi za Detroit , pri porazu proti Milwaukeeju z 98:103 pa Primož Brezec ni sodeloval. Boštjan Nachbar (0 točk v 17 minuath) je z New Jerseyjem doma gostil Chicago, Mrežice pa so Bike premagale šele po podaljšku. Redni del srečanja se je končal z rezultatom 94:94, v zadnjem delu tekme pa so bili prepričljivo boljši gostitelji, ki so goste nadigrali s 16:8. Na prvi tekmi Mrežic po odhodu Jasona Kidda je svojo priložnost dobil Marcus Williams, ki ga veseli zaupanje soigralcev in trenerja. Rašo Nesterovič je s šestimi točkami v devetih minutah Torontu pomagal do prepričljive zmage s 127:110 nad Orlandom. V dresu Toronta je bil z natančnimi meti in s 40 točkami glavni Chris Bosh .