12 ogledov

United beži za pet točk

Berbatov je bil znova najboljši mož rdečih vragov. (Foto: Reuters)
1/25
Chelsea je na zadnji tekmi 24. kola Premier League na gostovanju brez večjih težav ugnal nogometaše Boltona. Man United pa po zmagi na zaostali tekmi proti Blackpoolu Arsenalu beži za pet točk.

Gostje so Boltonu zabili iz prvega pravega poizkusa. V 11. minuti je 32-letni Didier Drogba nenadoma sprožil s kakšnih 30 metrov in z izjemno močnim strelom po sredini presenetil vratarja Jussija Jaaskelainena. Slabih pet minut pred koncem prvega polčasa je vodstvo gostov potrdil Florent Malouda.

Tudi v drugem polčasu so na zelenici prevladovali modri. V 56. minuti je nekdanji član Boltona Nicolas Anelka zabil še tretji gol v mrežo Wanderersov. Piko na i k zmagi Chelseaja je postavil še Brazilec Ramires, ki je dosegel svoj prvi zadetek v majici modrih sploh. 23-letnik je izkoristil fliper v kazenskem prostoru Boltona in Jaaskelainena premagal z roba kazenskega prostora.

Bent zabil na debiju
Darren Bent
bi si težko želel boljšega debija v dresu Aston Ville, ki je Sunderlandu med tednom zanj odštela rekordno klubsko odškodnino v višini 21 milijonov evrov. Občasni angleški reprezentant je z zadetkom v 18. minuti odločil obračun proti Manchester Cityju, ki je znova klecnil in si zmanjšal možnosti v boju za najvišja mesta ob koncu sezone. Bent se je z zadetkom na najboljši možni način oddolžil za zaupanje Villinih lastnikov. Villa se sicer kljub zmagi še vedno spogleduje z mesti, ki ob koncu sezone vodijo v nižjo ligo. Bržkone bodo z Bentom že kmalu zapluli v mirnejše vode.

Manchester United
je tekmo z Birminghamom začel silovito – že v drugi minuti je mrežo gostov načel Bolgar Berbatov. Slabe pol ure kasneje se je še drugič vpisal med strelce, na odmor pa so rdeči vragi po golu Ryana Giggsa odšli z vodstvom 3:0. Berbatov je hitro zadel tudi v drugem polčasu – v 53. minuti je zabil še tretjič. Da je bila zmaga Uniteda še veličastnejša, je poskrbel Portugalec Nani, ki je postavil piko na i 13. ligaški zmagi rdečih vragov. Rdeči vragi so bili dejavni tudi v torek, ko so na zaostali tekmi po preobratu Blackpool ugnali s 3:2 in na vrhu lestvice prednost pred Arsenalom povišali na pet točk.

Podobno kot Berbatov pri Manchester Unitedu je pri Arsenalu blestel Nizozemec Robin van Persie, ki je tako kot Bolgar zabil trikrat. Arsenal je zmagal s 3:0, a v mreži Wigana bi lahko bil še kakšen gol več, saj je prav izjemno razpoloženi Van Persie v 71. minuti zastreljal enajstmetrovko.

Dalglish dočakal prvo zmago
Če je na prejšnji tekmi proti Evertonu Fernando Torres zadel vratnico, pa je tokrat le našel pot do mreže nasprotnika. V 36. minuti je Španec po lepi podaji Raula Meirelesa le potisnil žogo za hrbet vratarja Wayna Hennesseyja. Podajalec pri prvem zadetku Meireles je, tako kot na prejšnji tekmi, vnovič zabil. To je bil še drugi zaporedni in drugi gol Portugalca v Premier League sploh. Nekdanji igralec Porta je z izjemnim volejem s kakšnih 30 metrov pospravil žogo v mrežo Wanderersov. Ni kaj, pravi evrogol à la Raul Meireles. Poraz Wolverhamptona je v izdihljajih tekme zapečatil Torres, ki je zabil še drugič in nakazal, da se vrača v dobro formo. To je bila šele druga zmaga Liverpoola na gostovanjih v letošnjem angleškem prvenstvu in šele prva zmaga redsev, odkar jih vodi Kenny Dalglish, ki se je na klop L'poola usedel v začetku januarja.