3 ogledov

Philadelphia je gospodar mesta

Takole so zmago nad mestnim tekmecem proslavili navijači Philadelphie in na led Žurnal24 main
V noči na sredo je bilo na ledenih ploskvah lige NHL odigranih pet tekem. Največ golov so gledalci videli v Philadelphii, tri srečanja pa so bila odločena šele po kazenskih strelih.

* po kazenskih strelih

Junaka obračuna med Philadelphio in Pittsburghom sta bila Joffrey Lupul in R. J. Umberger . Vsak je za visoko zmago z 8:2 nad Pittsburghom prispeval po tri gole. Lupul, ki je prvi hokejist Letalcev po Ericu Lindrosu iz leta 1997, ki je na eni tekmi zbral šest točk, je k temu dosežku dodal še tri podaje, Umberger pa dve. Med strelce sta se vpisala še Mike Knuble in Braydon Coburn , Mike Richards pa se je izkazal s tremi podajami in presegel svojo stoto točko v ligi NHL.

Hokejisti Philadelphie so tako prekinili niz petih zaporednih porazov na domačem ledu, dvoboj pa so zaznamovali številni pretepi. Prvič je kri zavrela že po pičlih dvajsetih sekundah, igralci pa so skupaj na kazenski klopi preživeli kar 156 minut. Pohvaliti velja še domačega vratarja Martina Birona . Tekmeci so proti njegovim vratom sprožili 22 strelov, ubranil pa jih je kar 20. Philadelphia je tako še tretjič v tej sezoni nadigrala svoje mestne tekmec – to je bilo maščevanje za lansko sezono, ko je Pittsburgh dobil vseh osem srečanj.

Kristian Huselius je takole premagal vratarja Floride Tomasa Vokouna in po kazenskih strelih zagotovil zmago Calgaryja. © Reuters

Na srečanju med Florido in Calgaryjem je Jarome Iginla enajst sekund pred koncem rednega dela izenačil na 1:1, potem ko je že v drugi tretjini gostitelje v vodstvo popeljal Olli Jokinen . Ker tudi v podaljšku ni bilo zadetkov, so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Edini, ki je bil pri tem uspešen, je bil Kristian Huselis , nekoč član Floride, in Calgary se je, tudi po zaslugi kanadskega vratarja Mikka Kiprusoffa , ki je ubranil vse tri poskuse gostiteljev, veselil trinajste zmage v tej sezoni.