6 ogledov

Polovični uspeh odbojkarjev

Mitja Pleško Žurnal24 main
Prvi dvoboj dodatnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v odbojki se je za naši reprezentanci končal s polovičnim uspehom. Moška reprezentanca je zmagala, ženska izgubila.

Dodatne kvalifikacije, odbojka (M)

Slovenija : Portugalska 3:0

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v prvem dvoboju dodatnih kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Turčiji, brez izgubljenega niza s 3:0 premagala izbrano vrsto Portugalske. Letos so z njimi že odigrali dve pripravljalni tekmi pred prvim kolom kvalifikacij. Z zmago so praktično le še korak do vnovičnega nastopa na zboru najboljših reprezentanc stare celine. Izbranci selektorja Gregorja Hribarja so pokazali daleč najbolj kakovostno predstavo v letošnji sezoni in že osvojeni niz čez teden dni na Portugalskem bi jim zagotovil nastop na evropskem prvenstvu, kar bi bilo za slovensko moško odbojko sploh tretji tak primer, nazadnje pa se jim je na zboru najboljših reprezentanc Evrope uspelo uvrstiti prav lani. Glede na to, da v Mariboru niso izgubili niti niza, bi si lahko Slovenci v Povoi de Varzimu privoščili celo enak poraz, le da bi osvojili več kot 56 točk, kolikor so jih Portugalci na prvi tekmi. Povratna tekma bo prihodnjo nedeljo, 14. septembra, v Povoi de Varzimu na Portugalskem.

Dodatne kvalifikacije, odbojka (Ž)

Belorusija : Slovenija 3:1

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca pa je izgubila prvi dvoboj dodatnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu proti Belorusinjam. V Mogilevu je bil izid 3:1 Slovenske odbojkarice z igro niso razočarale. Na krilih razpoložene Tine Lipicer-Samec so se najbrž približale svojemu maksimumu, kar je bilo dovolj le za odličen odpor favoriziranim Belorusinjam. Z osvojenim nizom in spoznanjem, da je mogoče proti visoki beloruski ekipi uspešno igrati, niso izgubile vseh možnosti za zgodovinsko prvo uvrstitev na evropsko prvenstvo. Zdaj bodo imele sedem dni časa, da popravijo napake ter s še bolj zbrano igro ob pomoči navijačev v Mariboru premagajo tekmice z višjim izidom, kot so v Mogilevu izgubile. Slovenski selektor Tilen Kozamernik je bil s samo igro zadovoljen. Do povratne tekme le še želi odpraviti nekatere pomankljivosti: "Ostajamo optimisti. Pokazali smo, da lahko mirno pripeljemo niz v končnico, tam pa se moramo popraviti. Najbrž bo v Mariboru potrebna tudi sprememba taktike, kar se tiče servisa. Vsekakor verjamemo, da se bomo uvrstili na evropsko prvenstvo."