15 ogledov

Za mučno slovo 40 golov Špancev

Luka in Miha Žvižej sta bila edina pozitivna člena slovenske ekipe na zadnji tek Žurnal24 main
Slovenski rokometaši so EP 2010 končali s tretjim zaporednim porazom (32:40) in potujejo domov. Preveč napak v prvem polčasu in igra brez želje v drugem sta veliko razočaranje.
To je bila druga tekma, v kateri nismo imeli nobenih možnosti za zmago. V obrambi smo igrali premalo agresivno, nismo znali preprečiti njihove podaje na krožnega napadalca, tudi njihovim zunanjim igralcem smo pustili preveč prostora.
Zvonimir Serdarušić

Slovenci so v uvodnih 10 minutah poceni zapravili šest napadov in Španci so povedli za štiri (8:4). Ko je v igro vstopil David Špiler in je začel zadevati Luka Žvižej, so varovanci Zvonimirja Serdarušića le zaigrali bolje in se v petih minutah približali na gol zaostanka (9:10). A tako hitro, kot so se približali, so nato enako hitro spet zaostajali za štiri (10:14). V 25. minuti pa so Španci prišli do najvišje prednosti v polčasu (16:10). V zadnjih minutah je na obeh straneh padlo nekaj hitrih zadetkov (Španci so zadeli še dve sedemmetrovki) in polčas se je končal z 20:14 za Španijo. S po štirimi zadetki so bili najboljši strelci prvih 30 minut: Luka Žvižej, Raul Etrerrios in Akuizu Aguinagalde.

Na koncu 11.
Slovenci so s tem porazom osvojili končno 11. mesto. Poraz proti Špancem ni nekaj novega, saj so proti njim na EP pogosto izgubljali. Na Portugalskem leta 1994 s 16:24, na Švedskem leta 2002 s 20:25, v Švici leta 2006 pa s 33:39.

V začetnih minutah drugega polčasa se je zaostanek Slovenije ves čas gibal med šestimi in osmimi zadetki. Ko so 15 minut pred koncem Španci povedli za deset (33:23), se je zdelo, da so se naši dokončno vdali: manjkalo je energije, želje, kot da so le še čakali konec tekme. Niti minuto ni kazalo, da bi Slovenija lahko začela preobrat, zadnje minute so bile le še mučenje slovenskih gledalcev, Španci pa so varno v svojo korist srečanje pripeljali do konca (40:32). Pozitivni vtis sta v slovenski izbrani vrsti pustila le brata Miha Žvižej in Luka Žvižej. Slednji je bil z devetimi zadetki tudi prvi strelec Slovenije, medtem ko je Alberto Etrerrios našim fantom zabil kar enajst golov.

Španci so bili boljši, njihova zmaga je povsem zaslužena. Razlika je bila morda na koncu previsoka, pokopale pa so nas številne tehnične napake.
Renato Vugrinec
Kdo v polfinale?
Nemška in češka reprezentanca sta se v prvi tekmi tretjega kola drugega dela evropskega prvenstva skupine II razšli z neodločenim izidom 26:26. Ne enim ne drugim se ni uspelo uvrstiti v polfinale. Izbranci nemškega selektorja Heinerja Branda so eni večjih osmoljencev prvenstva. Velikani svetovnega rokometa so k našim severnim sosedom resda prišli brez svojega prvega zvezdnika Pascala Hensa, v šestih obračunih pa so dosegli le eno zmago proti Švedom. Francoska reprezentanca je v zadnji tekmi premagala Poljsko z 29:24 in se kot zadnja uvrstila v polfinale.