16 ogledov

Udrihu skalp Orlanda in dvojni dvojček

Udrih je bil s 24 točkami ena redkih svetlih točk Sacramenta. (Foto: Reuters)
1/8
Beno Udrihu in moštvu Kings je uspel veliki met – premagali so Orlando Magic s 111:105. Slovenski organizator igre je dosegel 18 točk, kar 10 podaj, imel pa je tudi po tri skoke in ukradene žoge.
LA Lakers so šele po podaljšku strli odpor Portlanda. Prizori s tekme - v galeriji.

Slovenski košarkar Beno Udrih je v severnoameriški ligi NBA v noči na četrtek po srednjeevropskem času s svojimi Sacramento Kings gostoval pri moštvu Orlando Magic in slavil zmago s 111:105. Udrih je na parketu preživel 41 minut in k zmagi kraljev prispeval 18 točk, tri skoke, deset podaj in tri ukradene žoge.

Samuel Dalambert in Jason Thompson sta dodala po 17 točk za Kralje, za katere je to šele tretja zmaga v zadnjih 11 tekmah, z njo pa so prekinili niz petih porazov. Dwight Howard je za Orlando dosegel 31 točk in 17 skokov. Hedo Turkoglu 19 točk, Jameer Nelson pa 15.

Od "slovenskih" ekip so nastopili še Phoenix Suns Gorana Dragića, ki so v domači dvorani US Airways Center v Arizoni gostili Atlanta Hawks in zmagali s 105:97. Dragić je odigral 13 minut, v tem času pa se med strelce ni vpisal, zato pa je zbral dva skoka, štiri podaje in ukradeno žogo.

Liga NBA:

Orlando Magic : Sacramento Kings 105:111
Howard 31, 17 sk., Turkoglu 19; Taylor 21, Udrih 18, 10 pod., 2 sk., 3 ukr. žoge, 3 izg. žoge v 41 min.

Phoenix Suns : Atlanta Hawks 105:97
Frye 20, Dudley 17, Dragić 0, 4 pod., 2 sk., 1 ukr. žoga, 3 izg. žoge v 13 minutah; Smith 26

Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 101:106*