17 ogledov

Anže Kopitar odločil tekmo

Anže Kopitar_1 (Getty) - main Žurnal24 main
Hokejisti Los Angelesa so s 6:5 premagali ekipo Dallasa. Na domačem ledu je bil za tesno zmago najbolj zaslužen Anže Kopitar, ki je zadel odločilni šesti gol v podaljšku tekme.

**po podaljšku

Anže Kopitar je za zmago Los Angelesa nad Dallasom s 6:5 zadel kar dvakrat, obakrat v zadnji tretjini, v kateri so Kralji nadvse uspešno lovili zaostanek za gosti. Na prvi tekmi v sedmih dneh so bili Kralji ob začetku srečanja videti nezbrani, v prvih dveh tretjinah je plošček v njihovi mreži pristal kar štirikrat. Ob vodstvu Dallasa s 4:0 so se Kralji prebudili, zadnja tretjina pa je bila povsem njihova.

Čeprav je Dallas zmagal na zadnjih 34 tekmah, na katerih so imeli prednost vsaj enega gola, pa štirje zadetki tokrat niso bili dovolj za slavje. Po obranjenih 27 strelih v prvi in drugi tretjini je moral po plošček v svojo mrežo tudi vratar Zvezd, Marty Turco . Kralji so v petih minutah s streli Dustina Browna , ki je začel kanonado Kraljev, Scotta Thorntona , Alexandra Frolova , Anžeta Kopitarja in Ladislava Nagyja povedli s 5:4, minuto pred koncem srečanja pa je Dallasov Mike Modano zadel za podaljšek.

Mike Modano je za Dallas izsilil podaljšek. © Reuters

Glavna junaka zadnje tretjine in podaljška sta bila vratar Jean-Sebastien Aubin , ki je zamenjal nerazpoloženega Jasona LaBarbero (dobil štiri zadetke v 21 strelih), in Anže Kopitar. Aubin je ubranil tri od štirih strelov na gol, Kopitar pa je zadel še svoj drugi gol na tekmi za zmago Kraljev s 6:5.