7 ogledov

Slovenija premagala lanskoletne krvnike

Slovenski reprezentanti so kar osemkrat premagali avstrijskega vratarja.
1/22
Tudi za naše reprezentante se je začelo svetovno prvenstvo. Slovenska inline hokejska reprezentanca je na prvi tekmi premagala Avstrijo, lanskoletne krvnike iz četrtfinala.

SP v inline hokeju, skupina B, 1. kolo

Slovenija : Avstrija 8:1

Slovenska inline hokejska reprezentanca je že v prvem kolu svetovnega prvenstva skupine A opravila polovico dela. Z zmago nad Avstrijci so se naši reprezentanti praktično že izognili repesažu z zmagovalcem B skupine, ki se prav tako, a nadrugem igrišču, igra v Bratislavi . Tekmovalni sistem je pač tak, da ena zmaga v predtekmovanju že zagotavlja mirno nadaljevanje svetovnega prvenstva.

Naslednji tekmo bo naša izbrana vrsta odigrala proti svetovnim prvakom Švedom. © Matic Klanšek

Slovenci so povedli v uvodnih minutah tekme uradno preko Jake Zupanca , toda ploščku je smer proti vratom Avstrijcev spremenil Rok Bavdaž . Nasprotniki so se potegnili v svojo obrambno polovico in skušali znižati tempo igre, kar jim je v prvi četrtini tudi uspelo. Po vodstvu naših z 2:0 so Avstrijci ob dvojni izključitvi branilca Zupanca. Ob polčasu so se našim v garderobi zbrale misli, trener Matjaž Mahkovec pa je z nekaj novimi idejami počasi in vztrajno lomil odpor Avstrijcev. Ti so še vedno vztrajali na obrambni igri, ki pa jim ni prinesla željenega. Slovenci so zrelo gradili akcije, kjer so padali zadetki v konstantnih razmakih do osmega. Razen Bavdaža , ki je zadel po uvodnem, Zupancu pripisanem zadetku še dvakrat, se je v listo strelcev vsakič vpisal drug reprezentant. "Zavedali smo se, da bodo Avstrijci igrali zelo obrambno, tako kot proti Slovakom. Mi smo potrpežljivo čakali na svoje priložnosti in tako si priborili prvo zmago in s tem četrtfinale," je igro svojih varovancev pokomentiral selektor Mahkovec.

Vsaj do četrtfinala

Kako težko je padel poraz Avstrijcem je dokazalo nekaj njihovih hokejistov, ki so hoteli še po intonirani Zdravljici ob odhodu z igralne površine obračunati po gostilniško, a so se jim naši samo nasmehnili, pokazali na semafor in odšli v garderobo.  Jutri čaka Slovence težek obračun proti Švedom , lanskoletnim svetovnim prvakom.