6 ogledov

Nov večer Bena Udriha

Rona Artesta je na tekmi s klopi spremljal šestletni sin, ki mu je delil tudi na Žurnal24 main
Nov tekmovalni večer v severnoameriški košarkarski ligi je bil spet večer Bena Udriha, ki je s šestimi trojkami Sacramentu pomagal do zmage. Nesterovićev Toronto je izgubil, Brezec je poškodovan.

*po podaljšku

Sredin večer v ligi NBA je spet pripadel 25-letnemu Benu Udrihu , ki v dresu Sacramenta blesti vse od novembrske menjave kluba. Najboljši strelec Udrihovih Kraljev je bil sicer s 26 točkami Ron Artest , ki ga je s klopi spremljal tudi šestletni sin Jeron, Udrih pa se je ustavil pri 24 točkah v 36 minutah in pol, pri tem pa je odlično metal za tri točke: v sedmih poskusih je zadel šestkrat, kar je tudi njegov najboljši dosežek v dresu Sacramento Kings. Po začetni seriji porazov v gosteh (0-9) je Sacramento tokratnih pet tekem na poti končal s tremi zmagami in dvema porazoma. "Serijo gostovanj, ki je že bila dobra, smo spremenili v odlično," je bil po novi zmagi navdušen trener Kraljev Reggie Theus. "Naučili smo se, kako zaključevati tekme."

Nasprotno kot Udrih pa se zmage spet ni mogel veseliti Rašo Nesterović , ki je s Torontom moral priznati premoč Portlanda na gostovanju. K osmi zaporedni zmagi Portlanda je 25 točk, devet podaj in osem skokov prispeval Brandon Roy , sicer pa je bila serija osmih zmag za Portlanda prva po sezoni 2001/2002. Toronto, ki je zmagal na petih od zadnjih šestih tekmah, je sicer ves čas sledil igri gostiteljev, ki so do zmage prišli šele v zaključku. Nesterović je v 12 minutah na parketu zbral osem točk in tri skoke, tekmo pa je začel v prvi postavi.

Rašo Nesterović © AFP

V sredo zvečer je bil delovni večer tudi za košarkarje Detroita , kamor se je pred kratkim preselil Primož Brezec , ki pa zaradi poškodbe ni zaigral. Detroit je na gostovanju v Bostonu zmagal in tako Celticsom zadal prvi poraz v njihovi dvorani.