15 ogledov

United ostal neporažen, a ...

Tottenham - Manchester United 0:0
1/20
Na derbiju 23. kola Premier League med Tottenhamom in Manchestrom Unitedom se je končal brez zadetkov. Bitka za Liverpool prav tako brez zmagovalca.
Vljudno vas vabimo v galerijo tekem Premier League. Kliknite TUKAJ!

Spursi so uresničili svoj cilj, ki so si ga zadali pred tekmo, in proti vodilnemu Manchestru Unitedu osvojili točko za remi 0:0. Na strani gostov je najlepšo priložnost za zadetek zapravil Wayne Rooney, ki je v kazenskem prostoru v prvem polčasu slabo zadel žogo s kakšnih desetih metrov. Pri Tottenhamu, ki je zadnjih 20 minut tekme imel igralca več, saj je bil pri rdečih vragih izključen Rafael da Silva, je lepo priložnost za zadetek deset minut pred koncem tekme zapravil nizozemski nogometaš Rafael van der Vaart. United, ki letos v Premier League še ni izgubil dvoboja, kljub remiju ostaja na vrhu, Tottenham pa je izgubil eno mesto in je sedaj peti.

Bitka za Liverpool brez zmagovalca

Liverpoolski derbi med domačimi redsi in gostujočimi bluesi se je končal brez zmagovalca. Kenny Dalglish na klopi Liverpoola v Premier League tako še vedno ni okusil slasti zmage.

Liverpool
je tekmo začel odločno. Varovanci novega trenerja na klopi redsov Kennyja Dalglisha so bili blizu gola že v 17. minuti tekme, ko je španski reprezentant Fernando Torres osmešil obrambo someščanov in po strelu z levico zadel okvir vrat. Odbite žoge pa v gol ni zmogel pospraviti niti Dirk Kuyt. Le dobrih deset minut kasneje pa je premoč redsov kronal Raul Meiereles. Dolgoletni nogometaš Porta je tako dosegel svoj prvi gol na 18. premierleaguaški tekmi.

V prvem polčasu bledi Everton pa je v drugega krenil izjemno. Že v prvi minuti nadaljevanja je, potem ko je Pepe Reina ob izvajanju kota zaplaval v prazno, za izenačenje z glavo poskrbel Sylvain Distin. Domače navijače na Anfiledu je le pet minut kasneje razžalostil Jermaine Beckford, ki je s strelom iz padca zadel za vodstvo Evertona z 2:1. Za končni izid dvoboja je poskrbel Dirk Kuyt, ki je v 68. minuti zadel iz 11-metrovke, potem ko je vratar Tim Howard v kazenskem prostoru podrl Maxija Rodrigueza.

Debi Džeka
Le nekaj dni po uradnem prihodu k Manchester Cityju je Edin Džeko brez veliko odlašanja debitiral pred domačimi navijači. Na Eastlands je City po nekaj težavah le ugnal Wolverhampton, junak pa je bil kot vedno kapetan Cárlos Tévez, ki je zabil dvakrat. Džeko je bil v prvem polčasu sicer še precej zadržan, je pa v drugem polčasu s podajo Yayi Touréju za tretji gol in nekaj drugimi potezami pokazal, da bi lahko bil še kako uporaben nakup sinjemodrih. Ti so zdaj s kar tremi tekmami več od mestnih rivalov Manchestra Uniteda spet prevzeli prvo mesto na lestvici.

Fantastična tekma je imela tudi svoj šokantni začetek, saj je pozornost bosanskega reprezentanta hitro ukradel srbski – Nenad Milijaš se je najbolje znašel pred vrati Cityja in v 12. minuti zadel za vodstvo gostov. Domači so za izenačenje potrebovali skorajda cel polčas, ko so branilci na daljši vratnici pozabili na Koloja Touréja, ki je neovirano zabil. Po silovitem začetku nadaljevanja in golih Téveza in Yaye Touréja se je zdelo, da je tekme že konec, toda Wolvesi so z goli Kevina Doyla in Ronalda Zubarja poskrbeli, da so se v Manchestru do zadnjega grizli nohti.

Z mini renesanso je v soboto nadaljeval tudi Chelsea, ki je dolgo časa lomil odpor Blackburn Rovers in ga na koncu zlomil z goli Branislava Ivanovića in Nicolasa Anelkaja. Po dolgem času so modri spet med najboljšo četverico, a imajo tekmo več od prvega zasledovalca Tottenhama.

Gol Korena in zmaga Hull Cityja
V 90. minuti tekme proti Barnsleyju je Robert Koren postavil končni izid (2:0) srečanja, njegov Hull City pa se je z novo zmago dvignil na 12. mesto druge lige.

Na zadnji sobotni tekmi sta se udarila londonska soseda West Ham United in Arsenal. Informacije iz Anglije so že dolgo pred začetkom govorile o tem, da lahko Avrama Granta na klopi kladiv reši le zmaga, tudi ta pa verjetno ne bi imela večjega učinka. V temnih kotičkih Upton Parka naj bi na zvok giljotine namreč že čakal nekdanji trener Aston Ville Martin O'Neill, nekateri pa omenjajo celo nekdanjega stratega Tottenhama in Ajaxa Martina Jola. Za Izraelca je bilo konec upanja že po nekaj minutah, ko je topničarje v vodstvo popeljal Robin van Persie, še pred koncem polčasa pa je zadel še Theo Walcott. Po prekršku debitanta Wayna Bridga je Van Persie iz enajstih metrov postavil končni rezultat tekme in Granta odpihnil z mesta trenerja.