26 ogledov

Anžetov gol in zmaga Kraljev

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so v ponedeljek premagali Vancouver. Žurnal24 main
V ponedeljek so v ligi NHL odigrali sedem srečanj. Anže Kopitar je z Los Angelesom premagal Vancouver 4:2. V Torontu zaradi slabih rezultatov vre med navijači, a zdaj je prišla visoka zmaga

*po podaljšku

Anže Kopitar je ponovno zadel in tokrat je njegova ekipa tudi zmagala. Los Angeles Kingsi so z rezultatom 4:2 premagali Vancouver Canuckse in s tem dosegli enajsto sezonsko zmago. Z zadetkom je srečanje spreobrnil prav Anže, ki je za vodstvo svojega moštva z 2:1 zadel v deseti minuti prve tretjine. Sledila je serija odličnih obramb Jeana-Sebastiana Aubina (skupno jih je imel 26) ter v uvodu v drugo tretjino gol Dereka Armstronga po podaji slavljenca Roba Blakea (dopolnil je 38 let) za vodstvo Kraljev z 3:1. V 12 minuti zadnje tretjine je zmago v powerplayu potrdil Dustin Brown . Alexander Edler je za drugouvrščeno ekipo zahodne konference, ki si je že zagotovila uvrstitev v končnio, gol za znižanje na končnih 2:4 dosegel v 58. minuti srečanja.

Toronto vs. Tampa Bay © AFP

Vse več nezadovoljstva je v Torontu, kjer so domači Meaple Leafs z zgolj 12 zmagami na desetem mestu vzhodne konference, torej izven tistih, ki se uvrstijo v končnico. Govori se o zamenjavah v moštvu, navijači glasno protestirajo, a prav na vrhuncu nezadovoljstva je prišla ponedeljkova visoka zmaga proti ekipi Tamba Bay Lightning z rezultatom 6:1. V prvi tretjini zadetkov ni bilo, nato pa so gostitelji v drugi prikazali najboljši hokej letos in s štirimi zadetki v vsega petih minutah odločili tekmo v svojo korist. Prvega je dosegel Jason Blake , sledili so goli Matsa Sundina , Nika Antropova in Chada Kilgerja , slednji je s svojim drugim zadetkom v 13. minuti zadnje tretjine postavil končnih 6:1. Peti zadetek za Toronto je zabil Matt Stajan , častnega za Tampo Michel Ouellet . Po srečanju je trener Leafsov dejal: "Včasih potrebuješ enormne količine pritiska, da stvari stečejo. Tako enormne, da misliš, da bodo hokej v mestu kar odpovedali. To pomaga stvari spraviti v prave tirnice.“