10 ogledov

Kopitar za novo zmago Kraljev

Anže Kopitar_1 (Getty) - main Žurnal24 main
Anže Kopitar je z golom tik pred koncem tekme z Denverjem poskrbel, da so hokejisti Los Angelesa prekinili niz osmih zaporednih porazov. Kljub temu ostajajo najslabša ekipa v rednem delu NHL.

Anaheim : Calgary 3:5

Los Angeles je v severnoameriški hokejski ligi NHL prekinil niz osmih zaporednih porazov. Kralji so slavili v Denverju s 3:1, slovenski reprezentant Anže Kopitar pa je igral 19 minut in dosegel tretji gol za kalifornijsko ekipo. Kralji so bili v uvodnih dveh tretjinah v podrejenem položaju in imeli zaostanek enega gola, potem ko je njihovo mrežo zatresel Jordan Leopold. Kljub temu, da so v prvih štiridesetih minutah sprožili le deset strelov proti domačim vratom, so se na koncu veselili zmage. Derek Armstrong in Scott Thornton sta v razmaku slabe minute in pol minute v zadnji tretjini premagala domačega čuvaja mreže, piko na i pa je 17 sekund pred koncem dvoboja postavil Kopitar in se skupaj s soigralci veselil konca morečega niza osmih zaporednih porazov. Kljub temu zasedba iz mesta angelov ostaja najslabša ekipa v rednem delu NHL.

Točo golov so gledalci videli v Ottawi, kjer je Washington slavil z 8:6. Prvo ime obračuna je bil Aleksandar Ovečkin, ki je prvič v svoji karieri na ameriških ledenih ploskvah dosegel štiri gole in prispeval podajo. Ruski zvezdnik je v tej sezoni dosegel že trideseti gol za ekipo iz ameriške prestolnice. Nekaj manj zadetkov je bilo v Torontu, kjer so gostitelji izgubili z Rangerji iz New Yorka z 1:6. Češki zvezdnik Jaromil Jagr je dosegel gol in tri podaje. New Jersey, vodilno moštvo atlantske skupine, je moralo priznati premoč sosedom iz New Yorka, Otočani pa so slavili s 5:2.

Najdaljši tekmi sta bili v St. Paulu in Dallasu. Minnesota je šele v podaljšku z golom Finca Pettera Nummelina ugnala Edmonton s 5:4. Kanadsko moštvo je sicer zapravilo vodstvo s 4:1. Dallas je premagal St. Louis s 5:4, edini strelec pri izvajanju kazenskih strelov pa je bil Mike Modano.

"Šahovsko partijo" so gledalci videli v Pittsburghu, kjer so gostitelji ugnali goste iz Buffala z 2:0. Za Pingvine sta zadela Colby Armstrong in Jevgenij Malkin. Detroit je na domačem ledu premagal Phoenix s 4:2, za novo zmago moštva, ki v rednem delu deluje najbolj prepričljivo, pa so zadeli Mikael Samuelsson, Brian Rafalski, Pavel Dacjuk in Kris Draper, za gostitelje iz Arizone pa Ed Jovanovski in Radim Vrbata.